300 гривень за десяток: екзотичні “золоті” яйця чорної курки VS звичайні

300 гривень за десяток: екзотичні “золоті” яйця чорної курки VS звичайні
Чи є різниця на смак?

У Дніпрі в одному з торговельних центрів ми побачили яйця вартістю по 30 гривень за штуку. При чому за цю ціну пропонують два різних види. Перший має назву Маран та коричневий колір шкаралупи. Вважається, що їх несуть чорні кури.

Другий вид має зеленуватий відтінок яйця та зветься Легбар. Інформатор вирішив провести експеримент та з’ясувати чи відрізняються чимось на смак коштовні яйця від звичайних українських яєць. 

 

Продавчиня делікатесного продукту повідомила, що висока ціна на ці види яйця зумовлена великою кількістю корисних мікроелементів у продукті, а також незвичному окрасі самих несушок. Курки породи Маран - практично чорні курки, а Легбар - рябі, їх ще називають шовкові. 

“Несуть курочки такі яйця. Вони дуже корисні. Немає холестерину в них. Заліза дуже багато», - розповіла продавчиня.

Ось так виглядає 900 гривень
Ось так виглядає 900 гривень

 Для проведення експерименту купуємо по два яйця кожного виду. Сума нашої покупки за 4 яйця вийшла 120 гривень. До речі, в момент закупівлі в наявності лише три одиниці яйця “Маран”. Яйця іншого виду продаються у достатній кількості. Для порівняння купуємо і звичайне українське яйце білого кольору. Вартість однієї штуки 6,50 гривень. 

Що відомо про ці породи курей 

Маран - французька порода курей. Їх ще називають «птахом, що несе чорні яйця». Відрізняються від інших високою якістю та смаком м’яса, а також великими яйцями коричневого кольору. Яйця ще називають "великодніми". Пір'я повністю чорне зверху, переливається на шиї «золотим намистом». Одна несучка здатна знести близько 150 яєць на рік.

Легбари – це рідкісні чубаті курочки, які несуть “блакитні яйця”. Нині це одна з найпопулярніших порід у світі. Колір оперення птахів кремово-бежевий із коричневими смугами, у курок забарвлення темніше і смуги виражені не чітко. Несучість становить 200-210 яєць. Відмінною ознакою породи чубатих курей є нестандартне забарвлення яєчної шкаралупи - блакитно-бірюзове, іноді оливкове.

Експеримент 

Закупки зроблені, переходимо до приготування. Ми вирішили використати різні методи обробки продукту: відварити та підсмажити. 

  1. Беремо по яйцю кожного виду та варимо стандартну кількість часу(приблизно 7-8 хвилин). Потім даємо остигнути у холодній воді. Після чого чистимо відварені яйця. Варто зазначити, що шкарлупа яйця Маран дуже міцна. Розрізаємо на шматочки та куштуємо. 
  2. Ще три яйця різних видів смажимо на пательні до готовності. Трохи підсолюємо. Варто зазначити, що час приготування при однакових умовах вийшов різний. Ми помітили, що найшвидше підсмажилось яйце Легбар. Другим приготувалось - яйце Маран. Найдовше смажилось звичайне яйце. Викладаємо страву на тарілки і також куштуємо.  
Відварені яйця трьох видів
Відварені яйця трьох видів
Смажені яйця
Смажені яйця
На смак практично ідентичні
На смак практично ідентичні
Зараз будемо куштувати
Зараз будемо куштувати

Висновки

Яйця не мають великої різниці у смаку, чого не скажеш про їх вартість. Відмінність є у кольорі жовтка. у звичайному яйці він більш яскравий. Щодо смаку, то відварені яйця Маран та Легбар мають більш легкий смак яйця, а звичайне - більш виражений.  

Смажені яйця взагалі не мають різниці на смак. Відрізняються лише за кольором жовтка. У звичайного яйця, як і в попередньому експерименті, він більш насичений. Тож, такі наші висновки, але ви можете зробити власний експеримент та повідомити нам у соцмережах свої враження. 

Нагадаємо, раніше Інформатор перевірив на собі, чи продадуть в аптеках Дніпра ліки без електронного рецепта.  Також ми спробували чи працює в Дніпрі безкоштовний Wi-Fi від "Укртелекому". Крім того, раніше ми перевіряли, чи можна у Дніпрі безкоштовно підзарядити телефон в магазинах операторів

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube