RU

5 днів на апеляцію: чи знімуть Андрія Павелка з посади Президента УАФ

Читать на русском

Читать на русском
5 днів на апеляцію: чи знімуть Андрія Павелка з посади Президента УАФ
Павелко продовжує виконувати обов’язки президента УАФ до набрання відповідним рішенням суду законної сили

Президента Української асоціації футболу (УАФ) Андрія Павелка відсторонили від посади строком на місяць, до 17 березня 2023 року. Відповідне рішення виніс суд. Утім, Павелко може оскаржити його протягом 5 днів з дня проголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано, - пише Інформатор із посиланням на Інформатор Україна.

У разі подання апеляційної скарги, законне рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення апеляційної інстанції. Повний текст ухвали оголосять у середу, 22 лютого.

Реакція УАФ на рішення суду

В УАФ заявили, інформація про відсторонення Павелка від займаної посади на один місяць є маніпулятивною та не відповідає дійсності. Він продовжує виконувати обов’язки президента УАФ до набрання відповідним рішенням суду законної сили. Саме такий порядок виконання рішення встановив суддя Печерського суду за підсумками розгляду клопотання прокурора. Оскарження ухвали Печерського суду вже скерували до апеляційної судової інстанції. Також розпочато роботу з підготовки позивних заяв до Європейського суду з прав людини.

"Вказане рішення Печерського суду не матиме жодних правових наслідків для діяльності Української асоціації футболу, а тому, очевидно, що спрямоване воно виключно на дискредитацію керівництва асоціації та українського футболу в цілому, зокрема, і в очах міжнародної футбольної спільноти напередодні виборів членів виконкому УЄФА. Це рішення є абсолютно необґрунтованим та грубо суперечить статутам УЄФА та ФІФА, які безапеляційно забороняють втручання місцевих судів у роботу національних футбольних організацій. Поява цього незаконного та юридично безпідставного рішення Печерського суду є чітким підтвердженням того факту, що тиск на керівництво асоціації через підконтрольні правоохоронні органи здійснюється окремими особами штучно в інтересах, зокрема, "країни 404" (росії, - ред.), яка прагне позбавити Україну представництва в УЄФА. Попри всі прояви тиску та диверсій, Павелко став єдиним офіційним кандидатом від України на виборах членів виконкому УЄФА", - йдеться у заяві.

Повний текст ухвали про відсторонення Павелка оголосять 22 лютого
Повний текст ухвали про відсторонення Павелка оголосять 22 лютого

Андрій Васильович Павелко

47-річний Андрій Павелко - уродженець Дніпра. Політик, народний депутат, а з березня 2015-го року він очолив Українську асоціацію футболу. Павелка підозрюють у зловживанні при будівництві штучних футбольних міні-полів, у червні 2018 року НАБУ відкрило відповідне провадження. У січні 2022 року в САП заявили, що докази вини Павелка встановлено не було. Справу передали до Нацполіції. У 2020 році у Верховній раді утворили Тимчасову слідчу комісію з розслідування будівництва штучних футбольних міні-полів. З початку роботи було відкрито сім кримінальних проваджень в Україні, окрім того, справи відкрито в Німеччині, Швейцарії та на Кіпрі. У листопаді 2020 року нардепи відмовилися голосувати за продовження термінів роботи ТСК. Проміжні висновки комісії свідчили про відсутність доказів проти керівництва УАФ. В НАБУ, ГПУ і Нацполіції заявили про відсутність кримінальних проваджень щодо президента УАФ Андрія Павелка. 29 листопада 2022 Печерський суд призначив заарештувати Павелка та генерального секретаря УАФ Юрія Запісоцького на два місяці з заставою 9,88 млн грн.

Раніше ми писали, що СК «Дніпро-1»програв «АЕКу» у першому матчі плей-офф Ліги конференцій. Також ми повідомляли, що Артем Довбик та Олександр Піхальонок розповіли про другу половину сезону для СК «Дніпро-1».

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.