RU

93-тя бригада “Холодний Яр” показала, як бійці нищать ворогів і що відбувається в Бахмуті

Читать на русском

Читать на русском
93-тя бригада “Холодний Яр” показала, як бійці нищать ворогів і що відбувається в Бахмуті
Бої за Бахмут не вщухають

Місто перетворилось на полігон, тривають вуличні бої, а важка техніка “розбирає” будинок за будинком. “Ворога не можна не дооцінювати”, – каже командир роти з позивним “Тихий” і пояснює, що кожен російський солдат добре озброєний і вміє професійно воювати. Наші воїни платять велику ціну за утримання контролю над Бахмутом, не даючи росії захопити його повністю. В тому числі і 93-тя бригада “Холодний Яр”, її пресслужба показала частину боїв за місто. 

Судячи з опису відео, ворог засів в багатоповерхівці. “Холодноярівцям” не лишається нічого іншого, як завдати по ній удару з важкої техніки. На жаль, і колишні житлові квартали стали позиціями на полі бою. Кілька пострілів – і будинок вже погано видно за димом. З пункту спостереження спокійним голосом лунають команди для бійців – розосередитись по окопах. Командування уважно слідкує за ходом ведення боїв. 

Але якщо наші бійці б’ють по позиціях, то вогонь ворога по житлових кварталах іноді пояснити неможливо. Хіба що бажанням знищити місто повністю. Про це розповідає командир роти з позивним “Тихий”. 

“В більшості вони рівняють Бахмут з землею, щоб тут нічого не було. Є будівлі, де ніхто не проживає, там немає наших військових. А вони по них працюють, просто спалюють будівлі, вони завалюються – і все”, – розповідає чоловік на камеру. 

При цьому ворог використовує фугасні бомби, навіть не осколкові. Працюють хаотично. Заходять здалеку. А дрони росіян не дають нашим окопатись. 

“Стоїть кадровий ворог. З якого саме підрозділу – знаю, що штурмові підрозділи, були “Вагнера”. “Вагнера”, які нормально працюють. Нормальне озброєння в них є. Тепловізор майже на кожного, хто намагався нас штурмувати. Два автомати на одного чоловіка. На одного чоловіка РПГ, штурмові рюкзаки в них є”, – каже боєць “Тихий”.

Натомість воїн зауважує, що попри якісну підготовку ворог боїться нашої техніки. Наші бійці вже навчилися добре нею користуватись і стріляти прицільно. Коли працює міномет – загарбники не рухаються. Коли вночі праює дрон – вони зводять свій рух до мінімуму. А своїх поранених забирають тільки, коли тихо і спокійно. Під вогнем не ризикують йти. 

За словами “Тихого”, ворог ставить багато розтяжок. Тому після остаточного звільнення Бахмуту доведеться докласти багато зусиль для того, щоб відновити місто – не кажучи вже про сили, які потрібні для того, щоб його зачистити від окупантів. Перевіряти доведеться кожну хату. 

Попри порівняно юний вік – неповних 25 років – командир роти має вагомий бойовий досвід. В “сухопутці” він з 2015 року, тоді поступив до Національної академії Сухопутніх військ. Провчився в 4 роки і пішов служити в 93 бригаду на посаду офіцера штабу. З серпня 2022 року – командир роти. Воював під Ізюмом, зараз “Тихий” в Бахмуті. 

“Ворог не лише постійно штурмує українські позиції, а й намагається атакувати інформаційно, заявляючи, що Бахмут в оточенні. Утім, українські сили продовжують контролювати частину міста, дороги до нього проїзні”, – йдеться у повідомленні пресслужби 93 бригади. 

Здається, що в Бахмут небезпечно навіть в’їжджати - не кажучи вже про те, щоб залишатись там тривалий час. Але в місті все ще є цивільні. На жаль, не обходиться без жертв – військові показують на хрест у дворі. Це могила літнього чоловіка, лише в такий спосіб зараз можна ховати тих, хто загинув. 

Раніше ми писали про олімпійського спортсмена, який на війні втратив ногу, але не впадає у відчай: хлопець планує повертатись у великий спорт або навчати молодь. Він дав кілька порад тим, хто тільки долучається до оборони країни. Повідомляли і про те, де та як можна записатись до 3-ої штурмової бригади.Також читайте про 50-метровий патріотичний мурал, який можна побачити у Дніпрі на проспекті Поля.  

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.