RU
Головна
Дніпро
07:15, 26 Жовтня
Информатор UA

Интро

У Дніпрі на містобудівній раді продовжили розглядати концепцію розвитку кварталу в середмісті. Мова йде про 7 гектарів площі в районі вулиць Горбистої, Сімферопольської та Селянського узвозу. Міські архітектори планують прибрати там хаотичну забудову, та звести нові об'єкти, які будуть виразними, зручними та мати свій “особливий” ритм. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на gorod.dp.ua. Так, вулицю Горбисту пропонують забудувати 5-9 поверховими офісними будівлями. А в глибині кварталу, на схилі пагорба, звести кілька житлових висоток у 22-23 поверхи.   "Ми провели комплексну роботу, головне завдання якої – запропонувати бачення розвитку цього кварталу та разом із цим – розрубати «гордіїв вузол» протиріч цієї території та спробувати нейтралізувати її хаотичну забудову. Цей квартал зараз сформований переважно садибною забудовою, але вже не перший рік триває тенденція до підвищення поверховості. Ми пропонуємо сформувати з деградуючої та фактично тупикової вулиці Горбистій уздовж лінії залізниці повноцінну вулицю немагістрального значення з пішохідною та велосипедною зонами, озелененням", - розповів про своє бачення архітектор Михайло Аліпов.  Концепція забудови історичного пагорба Утім деякі архітектори не схвалили таку ідею саме через близькість до залізниці. Та пропонували власні рішення. "Створення такої «стіни» з офісних будівель уздовж залізниці – це не дуже добре. Мені здається, таким варіантом забудови створюється подібність до середньовічної вулиці без виразного акценту", - вважає архітектор Ігор Саєнко. Архітектор Андрій Шковира навів два варіанти розв'язання проблем проєкту. “Або над «стіною» на вулиці Горбистій має з'явитися виразна об'ємно-просторова композиція. Або ця «ширма» має бути настільки активною і виразною, щоб увага акцентувалася на ній. У нинішній пропозиції висотки за ширмою тільки посилюють дисонанс", - зазначив Андрій Шковира. Тож архітектори подовжать розглядати цей проєкт на наступній містобудівній раді.  Вулицю Горбисту пропонують забудувати 5-9 поверховими офісними будівлями У глибині кварталу - будівлі у 22-23 поверхів Презентував Михайло Аліпов Забудова вздовж Горбистої, поруч із залізницею Також у Дніпрі обговорюють зведення нового мікрорайону замість Будинку торгівлі і єврейської клініки замість довгобуду на Перемозі. Окрім того, у місті презентували проєкт розширення комплексу Artel.  Поліна Вегера

Архітектурний хаос в середмісті Дніпра хочуть прибрати: що пропонують фахівці

Читать на русском

Читать на русском
Архітектурний хаос в середмісті Дніпра хочуть прибрати: що пропонують фахівці
Квартал на історичному пагорбі

У Дніпрі на містобудівній раді продовжили розглядати концепцію розвитку кварталу в середмісті. Мова йде про 7 гектарів площі в районі вулиць Горбистої, Сімферопольської та Селянського узвозу. Міські архітектори планують прибрати там хаотичну забудову, та звести нові об'єкти, які будуть виразними, зручними та мати свій “особливий” ритм.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на gorod.dp.ua. Так, вулицю Горбисту пропонують забудувати 5-9 поверховими офісними будівлями. А в глибині кварталу, на схилі пагорба, звести кілька житлових висоток у 22-23 поверхи.  

"Ми провели комплексну роботу, головне завдання якої – запропонувати бачення розвитку цього кварталу та разом із цим – розрубати «гордіїв вузол» протиріч цієї території та спробувати нейтралізувати її хаотичну забудову. Цей квартал зараз сформований переважно садибною забудовою, але вже не перший рік триває тенденція до підвищення поверховості. Ми пропонуємо сформувати з деградуючої та фактично тупикової вулиці Горбистій уздовж лінії залізниці повноцінну вулицю немагістрального значення з пішохідною та велосипедною зонами, озелененням", - розповів про своє бачення архітектор Михайло Аліпов. 

Концепція забудови історичного пагорба
Концепція забудови історичного пагорба

Утім деякі архітектори не схвалили таку ідею саме через близькість до залізниці. Та пропонували власні рішення.

"Створення такої «стіни» з офісних будівель уздовж залізниці – це не дуже добре. Мені здається, таким варіантом забудови створюється подібність до середньовічної вулиці без виразного акценту", - вважає архітектор Ігор Саєнко.

Архітектор Андрій Шковира навів два варіанти розв'язання проблем проєкту.

“Або над «стіною» на вулиці Горбистій має з'явитися виразна об'ємно-просторова композиція. Або ця «ширма» має бути настільки активною і виразною, щоб увага акцентувалася на ній. У нинішній пропозиції висотки за ширмою тільки посилюють дисонанс", - зазначив Андрій Шковира.

Тож архітектори подовжать розглядати цей проєкт на наступній містобудівній раді. 

Вулицю Горбисту пропонують забудувати 5-9 поверховими офісними будівлями
Вулицю Горбисту пропонують забудувати 5-9 поверховими офісними будівлями
У глибині кварталу - будівлі у 22-23 поверхів
У глибині кварталу - будівлі у 22-23 поверхів
Презентував Михайло Аліпов
Презентував Михайло Аліпов
Забудова вздовж Горбистої, поруч із залізницею
Забудова вздовж Горбистої, поруч із залізницею

Також у Дніпрі обговорюють зведення нового мікрорайону замість Будинку торгівлі і єврейської клініки замість довгобуду на Перемозі. Окрім того, у місті презентували проєкт розширення комплексу Artel

Поліна Вегера

-->

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.