Багатофункціональний комплекс Artel, що будують у Дніпрі на проспекті Яворницького в районі вулиці Пастера, планують збільшити на 400 квадратних метрів. Та поєднати його з історичною будівлею сукняної фабрики. Таку пропозицію розглянули на містобудівній раді Дніпра.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на gorod.dp.ua. Будівництво нового комплексу триває вже понад рік. Заради нього навіть перенесли на 5 метрів трамвайні колії.
Наразі замовники хочуть збільшити площу комплексу на 400 квадратних метрів. Окрім цього, мають поєднати його із вже відремонтованою будівлею колишньої сукняної фабрики надземним переходом. Та під ним встановити скульптуру у вигляді величезної долоні людини.
«Необхідність коригування проекту пов'язана зі зміною межі ділянки забудови. Раніше передбачалося, що новий МФК може включити територію, яку займає 2-поверхова будівля по вулиці Пастера та трансформаторна підстанція в глибині ділянки. Інвесторами на цей час ці об'єкти викуплено. Це дозволило включити їхню територію до площі нашого комплексу. В архітектурі будівлі нічого не змінюється, тільки його площа збільшується на 400 квадратних метрів, які будуть віддані власникам будинків, що зносяться. Пропоновані нами коригування паркомісць та зелених зон вписуються в раніше узгоджений проект», - розповів представник замовника Андрій Гриманов.
Щоправда, будівля сукняної фабрики, до якої хочуть приєднати надземний перехід, історична, і для робіт з нею забудовники мають отримати дозвіл у профільному міністерстві. Головний архітектор Дніпра Дмитро Волик зауважив, що потрібно усунути протиріччя та отримати дозвіл міністерства для зміни проєкту. Тож остаточне рішення ще мають прийняти.
Нагадаємо, у 2020 році у Дніпрі під будівництво комплексу Artel демонтували ринок. Як мав виглядати ТРК – дивіться тут. У січні 2021 року Інформатор демонстрував, як виглядає після реконструкції будівля сукняної фабрики на Яворницького.
Також на містобудівній раді Дніпра розглядали проєкт будівництва нового мікрорайону на місці Будинку торгівлі та Єврейської клініки замість недобудованої баскетбольної арени. І це далеко не всі об’єкти, які планують реконструювати у Дніпрі.
Поліна Вегера