RU

Без вищої освіти, Е-повістки та перевірки документів: які зміни у мобілізації хочуть впровадити депутати

Читать на русском

Читать на русском
Без вищої освіти, Е-повістки та перевірки документів: які зміни у мобілізації хочуть впровадити депутати
Депутати хочуть змінити правила мобілізації

У Верховній Раді України розмірковують, як посилити мобілізацію. Депутати хочуть зобов’язати чоловіків носити із собою військово-облікові документи. Крім того, нардепи розмірковують, як видавати електронні повістки. 

У Верховній Раді готують відповідний законопроєкт. Він повинен врегулювати це питання. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Інформатор Україна

Член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський розповів, що зміни стосуватимуться і здобувачів вищої освіти. За його словами, на здобувачів другої, третьої та наступних вищих освіт не розповсюджуватиметься правило про відстрочку, як на тих, хто отримує першу спеціальність або переходить на наступний рівень освіти (з магістра на аспірантуру). 

“Тобто особи, які після однієї вищої освіти, здобувають другу вищу освіту того ж рівня або нижчого рівня, для них відстрочки не буде", – сказав Веніславський.

Електроні повістки

У новому законопроєкті депутати планують впровадити електронні повістки через електронну пошту та рекомендованим листом. За словами Веніславського, відповідний законопроєкт можуть зареєструвати у Верховній Раді до кінця тижня. 

Він пояснив, що рекомендований лист надходитиме на поштову скриньку. Його мають видати людині особисто в руки. Також Веніславський розповів, повістки вручатимуться і в електронному вигляді. Для цього в електронному кабінеті військовозобов’язаного міститиметься вся ідентифікаційна інформація. 

“Ці норми мають спростити отримання повістки і не дозволяти людям зловживати тим, що він нібито не отримує повістку і не порушує закон”, — заявив Веніславський. 

Вручатимуть повістки не тільки ТЦК

У новому законопроєкті депутати хочуть надати право вручати повістки місцевому самоврядуванню та військовим адміністраціям. А українців зобов’язати носити з собою військовий квиток чи інший документ, який посвідчує, що людина знаходиться на обліку. 

Нагадаємо, що в мережі поширюють фейк про мобілізацію. Також читайте, що омбудсмен Лубінець пояснив, хто стоїть за фейковими замінуваннями. Крім цього, Інформатор повідомляв, що у соцмережах розповсюджували дипфейки із Залужним.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.