RU

Будинок - на тещу, а Porsche - на тестя: поліцейський з Дніпра, якого підозрюють у вимаганні, міг «збагатитися» на 14 мільйонів

Читать на русском

Читать на русском
Будинок - на тещу, а Porsche - на тестя: поліцейський з Дніпра, якого підозрюють у вимаганні, міг «збагатитися» на 14 мільйонів
Поліцейського із Дніпра, який вимагав неіснуючий борг, звинувачують ще й в незаконному збагаченні

Наприкінці 2023 року поліцейський із Дніпра та його брат змушували трьох чоловіків сплатити вигаданий борг. Мовляв, вони зробили ремонт в садибі, оформлену на тещу правоохоронця, а споруда через коротке замикання спалахнула. Слухати аргументи майстрів чоловік не став та самостійно оцінив завдані збитки у 200 тисяч доларів. Ба більше, щоб узаконити вибивання “грошей”, він вимагав укласти фіктивні договори позики.

Та це не єдине, чим "відзначився" поліцейський. Про це пише Інформатор з посиланням на повідомлення ДБР

Незаконне збагачення

Як з’ясували правоохоронці, за 2021-2022 роки чоловік, поки обіймав керівну посаду у поліції Дніпра, витратив на будівництво та придбання майна понад 14 мільйонів гривень. Звісно ж, ця сума з його законними доходами не збігалась. 

Відрізнялась й декларація, яку він заповнював. Так, за даними Національного агентства з питань запобігання корупції, він купив земельну ділянку вартістю 37 500 гривень та оформив її на тещу. Скажіть, золото, а не зять. Та й це ще не все, згодом чоловік оформив на неї житловий будинок, придбаний протягом 2022 року.

Тестя він також не образив — оформив на нього Porsche Macan 2017 року випуску. Хоча користувалася автівкою дружина посадовця. Так і вийшло, що заощадження та загальні офіційні доходи службовця, його сім’ї, тестя та тещі значно нижчі за вартість набутих активів. 

23 квітня 2024 року поліцейському, якого раніше викрили ще й на вимаганні 200 тисяч доларів США, повідомили про підозру у незаконному збагаченні (стаття 368-5 Кримінального кодексу України) та в декларуванні недостовірних відомостей (2 частина статті 366-2 ККУ). Тепер йому загрожує до 10 років тюрми з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Слідство триває.

Що відомо про підозрюваного?

За інформацією з власних джерел Інформатора, підозрюваний — Андрій Довгун. Він обіймав посаду заступника начальника Дніпровського районного управління поліції — начальника відділу кримінальної поліції.

Після затримання та підозри у вимаганні коштів його відсторонили від посади, та потім Дніпровський апеляційний суд повернув його на роботу. Після цього правоохоронець перевівся у Кіровоградську область.

Поліцейський із Дніпра вибивав неіснуючий борг
Поліцейський із Дніпра вибивав неіснуючий борг
У цьому йому допомагав брат
У цьому йому допомагав брат
Придбаний Porsche оформив на тестя, землю та будинок - на тещу
Придбаний Porsche оформив на тестя, землю та будинок - на тещу

Раніше ми публікували відео затримання двох чоловіків, які застрелили 20-річного поліцейського у Вінницькій області. Писали ми й деталі затримання 6 чоловіків на проспекті Яворницького у Дніпрі. Також читайте, що прикордонники спіймали чоловіків з Дніпропетровської області, які збирались втекти з України

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.