“Це екоцид”: які наслідки підриву Каховської ГЕС для природи

“Це екоцид”: які наслідки підриву Каховської ГЕС для природи
Наслідки кричущі — підрив Каховської ГЕС небезпечний для природи

Через підрив Каховської ГЕС, 6 червня, під загрозою підтоплень опинились 55 тисяч гектарів лісів. З них 47 тисяч гектарів — захоплені території. Більшість тамтешніх тварин приречені на загибель. 

Повністю оцінити збитки нанесені зараз складно. Про це повідомив в. о. гендиректора ДП “Ліси України” Юрій Болоховець, — пише Інформатор.  

Але вже цілком очевидно, що соснові ліси, якими засаджено лівобережжя Херсонської області, буде знищено. Особливо це стосується молодих дерев — віком до 10 років. За словами Юрія Болоховця, надія на збереження рослин у лісі ще є. А ось тварини, фактично, приречені. 

“Можливо, комусь вдасться зачепитися за острівець суходолу, але переважну більшість просто винесе течією у відкрите море. Це олені, козулі, дикі кабани. У ящірок, змій, зайців, їжаків – шансів немає”, — написав Болоховець.

Також він спрогнозував затоплення регіонального ландшафтного парку “Кінбурнська коса”. Туди вода може дістатися через 50 годин після прориву дамби.

“Окрім всього, через руйнацію Каховської ГЕС у Дніпро потрапили щонайменше 150 тонн машинного мастила. Осідання мастила на рослини веде до незворотних наслідків у процесі фотосинтезу. Це екоцид. А росія – країна-терорист. Ворог має за це відповідати!”, — підсумував Юрій.

Нагадаємо, що уряд виділив 2,3 мільярда гривень на забезпечення водою. Також читайте чи є небезпека для ЗАЕС через Підрив Каховської ГЕС. Писали ми й про те, яка ситуація з водопостачанням у Дніпрі після підриву Каховської ГЕС. Інформатор повідомляв, що в Кривому Розі запроваджують обмеження щодо використання води.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube