Інформатор писав, що з державного бюджету України виділили 150 мільйонів гривень на індустріальний парк у Дніпрі. Це – лише половина коштів на будівництво трансформаторної підстанції. Народний депутат Дмитро Кисилевський зазначив, що це вперше в історії України держава надає підтримку розвитку індустріальних парків.
Він розповів, що відповідає у Верховній Раді за промислову політику та є автором ряду законів про розвиток індустріальних парків. Про це Інформатор повідомляє із посиланням на публікацію Дмитра Кисилевського у Facebook.
«Індустріальний парк - це не про дерева і клумби. Це територія, де розміщуватимуться промислові підприємства. Обладнана відповідною інфраструктурою - підстанції, лінії електропередач, водо- і газопроводи. Це робочі місця для дніпрян і податки на ЗСУ», - зазначив нардеп.
Дмитро Кисилевський у колонці для «Економічної правди» більш детально розписав, чому створення індустріальних парків важливе для економічної стійкості країни та майбутнього відновлення держави.
За словами народного депутата, зараз Уряд виділяє перші кошти на будівництво інфраструктури для індустріальних парків для залучення промислових інвестицій. Першим підписали наказ Мінекономіки щодо 150 мільйонів гривень на нову трансформаторну підстанцію для індустріального парку у Дніпрі на умовах співфінансування «50 на 50». Далі – більше, адже найближчими днями і тижнями будуть накази і щодо інших проєктів від індустріальних парків, в порядку черговості надходження заявок.
«За моєю інформацією, наразі заявок від індустріальних парків з усіх куточків України подано на суму трохи більше 1 млрд гривень. Загалом у державному бюджеті на цю мету заплановано мільярд.
Сподіваюсь, Уряд знайде можливість профінансувати запити в повному обсязі. Адже всі проекти вже мають проектно-кошторисну документацію, є готовність до співфінансування і повна підтримка з боку керівництва громад», - зазначив Дмитро Кисилевський.
Кошти державної підтримки підуть на будівництво підстанцій, ліній електропередач, газо- і водопроводів, під'їзних доріг - всієї інфраструктури, без якої не може існувати промислове підприємство. За даними нардепа, практика показує, що промисловому інвестору цікавіша не просто земельна ділянка, а майданчик з готовою інфраструктурою.
«Додатково до цього ініціатори і керуючі компанії індустріальних парків беруть на себе зобов’язання самостійно будувати і вводити в експлуатацію промислові будівлі. Це одна з умов надання держпідтримки. І вони готові інвестувати.
Переконаний, що довіра інвесторів до держави має для розвитку індустріальних парків і залучення туди інвестицій не менше значення, ніж питання безпеки. Коли у 2022 році, за кілька місяців після початку вторгнення Верховна Рада й потім Президент підтримали мою і колег по Парламенту ініціативу щодо формування пакета стимулів для ІП, підприємці і громади повірили», - розповів він.
За словами народного депутата з Дніпра, регіональні наради з розвитку індустріальних парків надали відповіді на питання, як це працює. І поступово почали зʼявлятись успішні кейси появи в індустріальних парках нових будівель, доріг, підстанцій, і як наслідок - резидентів-інвесторів.
«Дуже важливо, щоб своєчасне фінансування держпідтримки розвитку індустріальних парків зміцнило ці перші паростки взаємної довіри промисловців та держави. Це зробить Україну сильнішою та стійкішою.
Індустріальні парки - складова політики розвитку українських виробників "Зроблено в Україні". Вона включає набір інструментів з розвитку виробництва, інвестицій і несировинного експорту. Це, зокрема, локалізація в публічних закупівлях, програма компенсації 25% вартості української с\г техніки, шкільний автобус, національний кешбек, гранти на розвиток переробної промисловості, доступні кредити 5-7-9, підтримка проектів зі значними інвестиціями, експортно-кредитне агентство», - завершив депутат.
Платон Бережний