RU

Чи діє авторське право в Інтернеті та як захистити вашу творчість

Читать на русском

Читать на русском
Чи діє авторське право в Інтернеті та як захистити вашу творчість
Продукти інтелектуальної власності підлягають захисту

Багато людей працює та заробляє в Інтернеті. Дехто із них викладає фото, тексти у відкритий доступ, наприклад на сторінку в Інстаграм. Хтось публікує відео у власному блозі. І деякі люди помилково вважають, що якщо фото, відео розміщуються у відкритому доступі, то автор начебто автоматично дає право на вільне використання своєї творчості. Проте на справді це не так. 

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на департамент правового забезпечення міськради Дніпра

Одним із найпоширеніших порушень авторського права в Інтернеті є протиправне розміщення текстів. Згідно з українським законодавством, автор твору вважається особою, яка зазначена як автор на оригіналі або примірнику твору (презумпція авторства), якщо інших доказів немає.  Це положення застосовується також у разі опублікування твору під псевдонімом, який ідентифікує автора. Автору належить виключне право на дозвіл або заборону використання твору іншими особами.

Тому для виникнення авторського права не вимагається реєстрація твору чи будь-яке інше спеціальне його оформлення. Зареєструвати авторське право за бажанням може кожен автор у відповідних державних реєстрах.

Дія авторського права на фотографії

Фотографія, як і текст, також охороняється законом і використання фото без згоди автора є порушенням закону про авторське право. Тому невірне твердження, якщо фото в Інтернеті, то воно нікому не належить. Це і стосується фото в соціальних мережах. 

Окрім того, якщо ви скористалися послугами фотографа, який передав вам фото, то це не вважається передачею авторських прав на ці твори. 

Що загрожує за порушення авторського права в Україні?

В Україні відповідальність за порушення авторського права поділяється на цивільно-правову, адміністративну та кримінальну. 

У випадку цивільно-правого порушення автор твору (фотографії) має право на відшкодування моральної шкоди, упущеної вигоди або стягнення доходу, отриманого порушником внаслідок порушення ним авторських прав). 

Якщо це адміністративне порушення, то у такому випадку для порушника застосовуватиметься штраф у розмірі 170-3400 грн з конфіскацією незаконно виготовленої продукції, а також обладнання і матеріалів, призначених для її виготовлення.

У випадку кримінального порушення, то штраф для порушника складатиме від 3400 до 17000 грн. або можуть призначити виправні роботи. Якщо порушення відбувається повторно, або за змовою групи чи службовою особою, яка використала свій статус, і випадку великих збитків, то можуть призначити суворіше покарання. 

Нагадаємо, що в Україні планують забороняти пити пиво у під'їздах будинків та метро. Окрім того, ми писали, чи можна в Україні офіційно працювати на двох роботах. Також можете почитати, чи законно, коли роботодавець замість офіційного оформлення пропонує відкрити ФОП. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.