Інколи життєві обставини змушують людину шукати додаткову роботу для поліпшення свого матеріального становища. У такі моменти важливо знати, чи можна працювати на двох роботах офіційно. В українському законодавстві спеціально для таких випадків є визначення - робота за сумісництвом.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Департамент правового забезпечення Дніпровської міської ради.
Згідно з частиною 2 статті 21 Кодексу законів про працю, працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах.
“Якщо ви плануєте працювати на двох різних підприємствах у вільний від основної роботи час, ви маєте право працювати за сумісництвом”, - йдеться у повідомленні.
Сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві. Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.
Якщо особа планує працювати за сумісництвом, то їй потрібно подати до роботодавця заяву про прийняття на роботу за сумісництвом. Після цього роботодавець видає наказ про прийняття на роботу за сумісництвом. У наказі обумовлюється режим роботи та порядок оплати праці.
Запис про роботу за сумісництвом заноситься до трудової книжки за основним місцем роботи. Це виконується за бажанням працівника. При цьому особа не може виконувати свої трудові обов’язки одночасно (в одні й ті ж години) за основним місцем роботи і місцем роботи за сумісництвом.
Нагадаємо, що в Дніпропетровській області за місяць зросла зарплатня. Раніше ми писали про те, що в Дніпрі відбувся освітній фестиваль професій. Також читайте, що після півторарічної відпустки в Дніпрі запрацювала дитяча залізниця.