Останнім часом збільшились випадки, коли роботодавець замість офіційного працевлаштування пропонує працівникові оформити ФОП. Особливо таке явище поширене в торгівлі, сфері краси та в IT індустрії. Проте не кожен знає, чи законна така пропозиція.
Виявляється, що ні. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію Департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради.
“Підміна офіційних трудових відносин псевдопідприємництвом є насамперед порушенням прав самого працівника. Роботодавець у такий спосіб зменшує для себе сплату податків і знімає із себе відповідальність за безпеку праці працівника, оскільки згідно з чинним законодавством ФОП самостійно провадить підприємницьку діяльність, а отже й сам несе відповідальність за усі дії та ризики”, - йдеться у повідомленні.
Відповідно до Податкового кодексу України, підприємець:
За несвоєчасне подання звітності чи несплачені податки передбачений штраф та пеня. За несплату податкових боргів підприємець відповідає особисто, в тому числі власним майном. У випадку розірвання так званих трудових відносин процедура ліквідації ФОПа також стане обов’язком працівника, який погодився на такі умови роботодавця.
Офіційні трудові відносини для працівника є гарантією соціальних виплат у випадку втрати ним працездатності або ж нещасного випадку. Також гарантується щорічна оплачувана відпустка та нараховується трудовий стаж для отримання пенсійних виплат.
“Тому зауважуємо, що пропозиція роботодавця найманому працівнику замість офіційного оформлення на роботу зареєструватися підприємцем є незаконною”, - підкреслюють у департаменті.
Нагадаємо, що у Дніпропетровській області за місяць зросла зарплатня. Також читайте, що у Дніпрі штрафуватимуть через незаконну рекламу. Раніше ми писали, що може здивувати українця в Німеччині.