Чи можна оскаржити висновок ВЛК та що для цього потрібно

Чи можна оскаржити висновок ВЛК та що для цього потрібно
Є шляхи оскарження рішення

В Україні понад 1,5 року триває загальна мобілізація. Військовозобов’язаним чоловікам від 18 до 60 років заборонений виїзд з країни. Рішення про придатність чоловіка до служби виносить військово-лікарська комісія (ВЛК).

Однак якщо військовослужбовець не погоджується з рішенням ВЛК, він може оскаржити його. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на МОЗ України

Оскаржити рішення можна двома шляхами: 

  • у судовому порядку;
  • через суд. 

У МОЗ України зазначили, що зазвичай позитивний результат вже можна отримати на етапі перегляду у досудовому порядку. Для цього необхідно:

  1. написати заяву, скаргу, що ви не погоджуєтесь з висновками ВЛК та просите переглянути вказане рішення вищою ВЛК;
  2. додати до заяви скарги, усі відповідні медичні документи, копію попереднього рішення ВЛК та копію військового квитка (посвідчення офіцера);
  3. заяву, медичні документи та копію постанови ВЛК необхідно або самостійно принести до вищої ВЛК, або надіслати поштою цінним листом з повідомленням про вручення з описом вкладення на адресу відповідної ВЛК.

Далі ВЛК переглядає оскаржувану постанову або може направити на повторний контрольний медичний огляд. Потім позивачу дають новий висновок про його стан здоров’я, який братимуть до уваги у спірних та складних питаннях. 

Проте у випадку, якщо все ж оскарження в досудовому порядку не дало результатів, людина звертається до суду. Однак суд не може скасувати рішення ВЛК, бо це не входить в його компетенцію. Але суд може встановити, наприклад, порушення проведення ВЛК і скасувати таке рішення. І суд може зобов’язати провести повторний медогляд та дообстеження військового. 

Нагадаємо, що у ЗСУ розповіли деталі про електронний реєстр військовозобов’язаних. Крім того, ми писали, що в Україні хочуть запустити “смарт-мобілізацію”. Також Інформатор повідомляв, чи мають право на відстрочку від мобілізації чоловіки, родичі яких загинули під час війни. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube