У вересні на посаді заступниці міністра оборони Ганну Маляр змінила Наталя Калмикова. В телемарафоні вона розповіла про зміни, які готуються в Міноборони. Всі вони стосуються гострих питань – проходження ВЛК, черги в ТЦК, бюрократія, якість турнікетів. Але терміни запровадження цих змін все ще невідомі або визначаються “найближчими тижнями”.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на “Єдині новини”.
За словами Наталії, сотні тисяч людей створюють собі умови для уникнення мобілізації. Тому в Міноборони вже готуються зміни, які допоможуть урегулювати ці питання. Про які саме зміни йдеться і коли їх запровадять – заступниця міністра не сказала. Окремо постало питання проходження ВЛК за місцем проживання.
“Зараз вже підготовлені пропозиції щодо змін в законопроєктах, що стосується обліку військовозобов’язаних. Власне, які потім стають військовослужбовцями. Для того, щоб люди дійсно могли проходити ВЛК, а також всі процедури, що стосуються мобілізації, за місцем проживання. Зараз тривають фінальні узгодження для того, щоб можна було виносити зміни до Закону України і унормувати питання обліку військовослужбовців”.
Також готуються певні кроки щодо унормування МСЕК, хоча ця структура не підпорядковується Міноборони.
Навіть ті, хто згоден служити, натрапляють на цей бар’єр. Наталія Калмикова сказала, що цю проблему хочуть вирішити не тільки за допомогою електронної черги. Річ у тому, що багато персональної інформації про військовозобов’язаних зберігається в реєстрах. І наразі цифрова команда Міноборони працює над обміном даних між ними. Повертаючись до питання про ухилянтів, Наталія Калмикова запевнила: в реєстрах є цифровий слід кожного військовозобов’язаного
Міністр вже підписав наказ про створення медичного департаменту. Вже є затверджений склад аптечок. Але щодо якості, то в Україні немає технічних засобів і алгоритмів, які б контролювали її. Зараз працюють над запровадженням стандартів надання медичної допомоги з точки зору турнікетів. А з західними партнерами обговорюють можливість підтвердження якості українських турнікетів органами, що здійснюють такий контроль в США.
В армії багато процесів забюрократизовані. І навіть для того, щоб списати майно, потрібно подолати багато паперової роботи..
“В цьому напрямку у нас працює заступник з цифровізації. Дуже багато є напрацювань, які готові до запуску для того, щоб спростити з точки зору переведення паперу в цифру. І плюс – зараз триває погодження постанови Кабміну, яка спустить рівень списання до командира окремої частини”.
Наступного тижня має відбутись фінальний запуск такого процесу.
Раніше ми писали про те, що в Дніпрі частково запрацювала система "Оберіг", що є реєстром даних про військовозобов'язаних. Також читайте про те, хто став новим очільником Дніпропетровського ТЦК та СП. Повідомляли і про те, чи можуть представники ТЦК вручати повістки в громадських місцях.