ВЛК, черги в ТЦК та реєстр військовозобов’язаних: які зміни готують в Міноборони

ВЛК, черги в ТЦК та реєстр військовозобов’язаних: які зміни готують в Міноборони
Мобілізації не уникнути

У вересні на посаді заступниці міністра оборони Ганну Маляр змінила Наталя Калмикова. В телемарафоні вона розповіла про зміни, які готуються в Міноборони. Всі вони стосуються гострих питань – проходження ВЛК, черги в ТЦК, бюрократія, якість турнікетів. Але терміни запровадження цих змін все ще невідомі або визначаються “найближчими тижнями”. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на “Єдині новини”.  

 

ВЛК і облік військовослужбовців

За словами Наталії, сотні тисяч людей створюють собі умови для уникнення мобілізації. Тому в Міноборони вже готуються зміни, які допоможуть урегулювати ці питання. Про які саме зміни йдеться і коли їх запровадять – заступниця міністра не сказала. Окремо постало питання проходження ВЛК за місцем проживання. 

“Зараз вже підготовлені пропозиції щодо змін в законопроєктах, що стосується обліку військовозобов’язаних. Власне, які потім стають військовослужбовцями. Для того, щоб люди дійсно могли проходити ВЛК, а також всі процедури, що стосуються мобілізації, за місцем проживання. Зараз тривають фінальні узгодження для того, щоб можна було виносити зміни до Закону України і унормувати питання обліку військовослужбовців”.

Також готуються певні кроки щодо унормування МСЕК, хоча ця структура не підпорядковується Міноборони. 

Черги в ТЦК і реєстри

Навіть ті, хто згоден служити, натрапляють на цей бар’єр. Наталія Калмикова сказала, що цю проблему хочуть вирішити не тільки за допомогою електронної черги. Річ у тому, що багато персональної інформації про військовозобов’язаних зберігається в реєстрах. І наразі цифрова команда Міноборони працює над обміном даних між ними. Повертаючись до питання про ухилянтів, Наталія Калмикова запевнила: в реєстрах є цифровий слід кожного військовозобов’язаного

Неякісні турнікети і зміст аптечки

Міністр вже підписав наказ про створення медичного департаменту. Вже є затверджений склад аптечок. Але щодо якості, то в Україні немає технічних засобів і алгоритмів, які б контролювали її. Зараз працюють над запровадженням стандартів надання медичної допомоги з точки зору турнікетів. А з західними партнерами обговорюють можливість підтвердження якості українських турнікетів органами, що здійснюють такий контроль в США. 

Списання майна

В армії багато процесів забюрократизовані. І навіть для того, щоб списати майно, потрібно подолати багато паперової роботи.. 

“В цьому напрямку у нас працює заступник з цифровізації. Дуже багато є напрацювань, які готові до запуску для того, щоб спростити з точки зору переведення паперу в цифру. І плюс – зараз триває погодження постанови Кабміну, яка спустить рівень списання до командира окремої частини”. 

Наступного тижня має відбутись фінальний запуск такого процесу. 

Раніше ми писали про те, що в Дніпрі частково запрацювала система "Оберіг", що є реєстром даних про військовозобов'язаних. Також читайте про те, хто став новим очільником Дніпропетровського ТЦК та СП. Повідомляли і про те, чи можуть представники ТЦК вручати повістки в громадських місцях

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube