Чи можна в Україні здавати кров з пірсингом або татуюванням

Чи можна в Україні здавати кров з пірсингом або татуюванням
Коли можна здавати кров

Наявність татуювань чи пірсингу у людини не є перешкодою для донорства крові. Однак здавати її можна лише через 6 місяців. Проте деякі центри крові й досі вимагають, щоб між цими маніпуляціями та донацією минуло не менше ніж рік. 

Ця необхідність пов’язана з серонегативним або “сліпим” віком інфекції. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію donor.ua.

“Після того, як ви контактуєте з потенційним джерелом зараження — скажімо, робите тату, пірсинг, перманентний макіяж, акупунктуру, проходите ендоскопічне обстеження — має пройти час, перш ніж організм почне виробляти антитіла, якщо ви все-таки інфікувалися. 6 місяців — термін, якого «з запасом» вистачає, аби організм виробив антитіла до інфекцій, що передаються через кров”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що кров після нанесення тату або пірсингу можна здавати й через 4 місяці — “за умови, що результат NAT-тесту на гепатит С негативний”. Однак центри крові зазвичай не розглядають ніяких результатів тестування, окрім власних, оскільки відповідальність за безпеку крові лежить на них. 

Донедавна більшість центрів крові використовували імуноферментний аналіз. Він виявляє не сам вірус в організмі, а антитіла до нього. Втім, деякі вже перейшли на ПЛР-тестування (полімеразна ланцюгова реакція). З ним більшість із нас “познайомила” пандемія COVID-19. Але ПЛР-тест виявляє не антитіла, а ДНК чи РНК самого вірусу. 

Нагадаємо, що донорська кров тестується на ВІЛ, сифіліс, гепатити В та С. В разі виявлення інфекції така кров утилізується, а донору повідомляють про його стан здоров’я. 

Раніше ми писали, що у Дніпрі закликають здати кров. Писали ми й про те, що у Дніпрі шукають донорівПисали ми й про те, що у Дніпрі рятують 11-річного хлопчика, який постраждав під час ракетного обстрілу Покровська.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube