В Україні з 24 лютого 2023 року триває оголошена загальна мобілізація. Виконання плану покладено на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Однак траплялося чимало випадків, коли військовозобов’язаних примусово доставляли у ТЦК, або навпаки, примушували “добровільно” мобілізуватися, погрожуючи зброєю.
Або ж траплялися ситуації, коли вручення повістки на вулиці провокувало конфлікт. У Міністерстві юстиції дали чітку відповідь, які повноваження мають представники ТЦК під час дії воєнного стану. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Мін’юст.
У Мін’юсті наголосили, що у законодавстві визначено, що чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані з’явитися в ТЦК тільки після вручення повістки для взяття на облік. А їх вручення регламентується:
У Мін’юсті зазначили, що представники ТЦК не мають права зупиняти людей та перевіряти їхні документи. Таке право є тільки у
“Тому сформувалась практика, коли представники ТЦК разом Нацполіцією здійснюють вручення повісток”, — повідомили в Мін’юсті.
Також у Мін’юсті повідомили, що людина має право першою попрохати показати документи, перш ніж показати свої. І у такому випадку службова особа має пред’явити:
Крім того, у міністерстві зазначили, що вручати повістки може лише посадова особа в ТЦК, представники органів місцевого самоврядування або керівники підприємств. Повістку законно можуть вручати в будь-якому місці, бо в законі не регламентовано нічого про місце її отримання.
Нагадаємо, що у Дніпропетровській області призначили нового начальника ТЦК і СП. Крім того, система “Оберіг” вже частково запрацювала в Дніпропетровській області. Ще можете почитати, чи можуть представники ТЦК затримувати чоловіків при врученні повісток.