Чи означає отримання повістки на вулиці одразу мобілізацію: в Міноборони роз’яснили всі нюанси

Чи означає отримання повістки на вулиці одразу мобілізацію: в Міноборони роз’яснили всі нюанси
Мобілізація в Україні ще триває

В Україні з початку повномасштабного вторгнення оголошена мобілізація. У зв’язку з цим, всі військовозобов’язані мають перебувати на військовому обліку. Іноді представники центру комплектації виписують повістки на вулицях або інших громадських місцях. Проте, це не означає, що людину одразу мобілізують до ЗСУ. 

Міністр оборони України Олексій Резніков прокоментував ситуацію з видачею повісток на вулицях міст. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Інформатор.Україна

За словами Резнікова, якщо призовник змінив своє місце проживання, то він повинен встати на військовий облік у центрі комплектування в новому місті. Проте, не всі це роблять. 

Міністр підкреслив, що через це представники ТЦК змушені давати повістки чоловікам призовного віку. Резніков додав, що якщо отримання повістки не означає, що людину одразу мобілізують. Спершу в ТЦК попросять людину надати документи, довідки про стан здоров’я або інформацію про склад сім’ї тощо. 

Резніков вважає, що іноді проблема видачі повісток у громадських місцях полягає у браку комунікації або її відсутності з людьми. Міністр додав, що в таких випадках слід вийти і поговорити з людьми про те, що ЗСУ потребує більше людей. Посадовець додав, що працівники Міноборони, медіа, сектору безпеки і оборони роблять все можливе, щоб все працювали в єдиному потоці. Наразі, за словами Резнікова, є листівки, білборди і відео, які поширюватимуть відповідні повідомлення.

"Йде системна й планова робота, поповнення запасів, відновлення втрат, адже, гинуть наші хлопці й дівчата, також поранені є. Але такого щось "вау", як в росії - ні, такого у нас немає", — розповів Резніков.

Ситуація з повістками в Дніпрі

Інформатор неодноразово висвітлював ситуацію з врученням повісток. Раніше ми писали, чи можуть людини виписати повістку на блокпості. Також повідомляли, чи можуть у мобільному додатку “Дія” розсилати повістки до центрів комплектації. 

Також у січні у громадських місцях у Дніпрі хтось розвісив списки з ім’ям та прізвищем людей, які “не захищають Батьківщину”. З цього приводу Інформатор звертався за коментарем до ТЦК та юриста.. Одразу через декілька днів у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відреагували на "ганебні списки", фотографії яких ширилися мережею. Також ми писали, що чекає на чоловіків у разі отримання повістки та неявки до ТЦК

Окрім того, гостру ситуацію з роздачею повісток “підігрівають” блогери, які роблять хайп на цій темі. Як відрізнити блогера здорової людини від блогера-ІПСОшника можете почитати в матеріалі Інформатора. 

Ще крім роздач повісток на вулицях в соцмережах ширилися фото з провокативними списками на дошці оголошень у дверях багатоповерхівки. Інцидент трапився в одній із багатоповерхівок на лівому березі Дніпра. 

Повістки залишили із закликом “Віднесіться відповідально. Це повістки. Тяжкий час”. Наразі невідомо, хто саме розклеював ці документи та чи є вони дійсними. Однак, чи має юридичну силу такі повістки читайте на сайті Інформатора

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube