До 20 серпня батьки юних мешканців Дніпра мають обрати бажану форму навчання для своїх дітлахів і повідомити про це керівництво школи. Але визначитись важко: є переваги і недоліки є і у змішаної, і у дистанційної форми навчання. І якщо досвід дистанційки українські школярі вже мають, то в який спосіб організують змішану?
Відповіді на поширені питання щодо навчального року - 2023/24 дала заступниця начальника управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Олена Яковенко.
Змішана форма навчання передбачає навчання дітей у класі і лише декілька уроків - дистанційно. Які це будуть предмети і скільки учнів відвідуватимуть школу – вирішить педагогічна рада, спираючись на розклад уроків. Поки що йдеться про дві зміни. Зранку перша буде навчатись у школі, а друга дистанційно. Після обіду – навпаки.
В департаменті зауважують, що розклад має бути динамічним.
«Відповідно до санітарного регламенту, заняття можуть розпочинатись не раніше 8:00, друга зміна – не пізніше 14:00. Тому ми пропонуємо таку модель: перша зміна – з 8:00, друга – з 12:00».
Батькам потрібно надати заяви щодо вибору форми навчання до 20 серпня. Протягом року вони зможуть змінити своє рішення. Наразі їм роз’яснюють всі нюанси навчального процесу.
Департамент гуманітарної політики спирається на дослідження Державної служби якості освіти і зауважує, що не всі діти можуть якісно навчатись у дистанційному форматі і не всі вчителі можуть надати якісні знання у такий спосіб. Ніхто не каже про 100% запровадження змішаної форми - це залишається на вибір батьків. Окрім того, все ще існує індивідуальна форма навчання - екстернат і сімейна. До речі, нею можуть користуватись діти, які перебувають в інших країнах або вчаться онлайн. Екстернат – це коли дитина вчиться самостійно і наприкінці року пише лише контрольні. І сімейна форма – дитина вчиться з тим, з ким вирішать батьки, і двічі на рік пише контрольні у зручний для себе спосіб. Звісно, дистанційна форма для таких дітей також буде доступною, якщо вони зможуть навчатись синхронно зі своїми однокласниками.
Спортивна школа і гуртки – ще одна причина запровадження змішаної школи навчання. За словами Олени Яковенко, друга зміна закінчуватиме уроки приблизно о 16:30. З цього часу працюватимуть секції і гуртки, музичні і художні школи. Минулого навчального року спортивні школи могли працювати на базі закладів, де є укриття. Цьогоріч таку практику хочуть продовжити. Але шукають й альтернативи.
"Треба поставити на важелі, що наразі є найважливішим для дитини. Якщо це саме заняття спортом, можливо, треба обрати екстернат".
На випадок відключень світла і води у школах є ємності з технічною водою, а в укриттях – ще й з питною. Під час блекаутів освітній процес коригували і доопрацьовували пізніше.
Про те, яким чином проводитимуть уроки в школах під час повітряних тривог, – читайте в наступних статтях Інформатора.
Раніше ми повідомляли, що думають учні та батьки Дніпра про дистанційне навчання. Також читайте про те, що на змішану форму навчання переходять і мистецькі школи. Повідомляли і про те, чи готові школи Дніпра до початку навчального року.