RU

Чому банки та обмінники відмовляються приймати зношені купюри

Читать на русском

Читать на русском
Чому банки та обмінники відмовляються приймати зношені купюри
Чи тримаєте ви гроші в іноземній валюті

Багато українців тримають власні заощадження в іноземній валюті. Однак бувають випадки, коли терміново потрібні гроші, а купюра вже зношена. Навіть незначна потертість на купюрі вже стає причиною того, що банки та обмінники відмовляють, або пропонують здавати з дисконтом у 10-15%, посилаючись на “посилення вимог до стану банкнот”. 

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на департамент правового забезпечення міськради Дніпра. 

У НБУ відповіли, що порядок обміну банками та обмінників банкнот у іноземній валюті не змінювався.  Також в Нацбанку нагадали, що рішення про ступінь зношеності, а також відповідність банкноти зразкам, ухвалює працівник каси банку або обмінника, що проводить грошові операції. 

Як вирішується проблема старіння грошей?

Іноземці банки можуть змінювати дизайн своїх купюр та момент для боротьби з підробками. Нові гроші мають більше захисту від підробки, допоки шахраї не засвоять нову технологію. Зазвичай старі банкноти виводять з обігу поступово і замінюються новими. 

Чому відмовляють в обміні “старих” купюр?

Через розпочату росію війну в Україні у нашій державі у кінці лютого 2022 став неможливий імпорт готівки літаками. Через дефіцит іноземної валюти обмінники почали приймати будь-яку готівку — нову, стару, надірвану, зігнуту та навіть ті, які “світилися” чи мали сліди незаконного заволодіння. 

Однак ринок поступово оговтався і попит спав. Клієнти стали перебірливішими та хочуть придбати нову, де ймовірність стикнутися з підробкою є нижчою. Якщо в банках та обмінниках накопичився певний обсяг такої готівки, то вони починають шукати шляхи його скорочення. Звідси й слідують обурливі комісії за прийом, чи відмова приймати подібні банкноти взагалі.

Гетманцев сильно обурився

Голова парламентського податкового комітету Данило Гетманцев негативно відреагував на подібні випадки зловживання зі сторони обмінників. 

“Друзі, розумію, можливо у пошуку додаткової маржинальності, ви трошки забулися і забули, що в країні війна. Саме тому напевно вирішили запровадити додаткову комісію за обмін “зношених” купюр, серед яких зношеними вважаються навіть помʼяті або з малесенькими цяточками у куточку. Оця цяточка може вам надто дорого коштувати. Якщо точніше — ліцензією. Нацбанк вже займається цією проблемою. А громадян прошу повідомляти мені у телеграм канал про факти безпідставної відмови від обміну валют та/або вимагання обмінниками додаткових комісій”, — відреагував Гетманцев. 

Нагадаємо, що в Дніпропетровській області за місяць зросла зарплатня. Також ми писали, чи повинні пацієнти платити за операції. Ще можете почитати, скільки грошей можна зняти з арештованого рахунку

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.