Президент України заявив про запровадження нової дати для Дня Європи в України. До цього року ми відзначали його в третю суботу травня, а тепер 9 травня. Передісторією цього свята стало об’єднання європейських країн для відновлення після Другої світової і запобігання ризику нових воєн. А чому саме 9 травня – пояснює Український інститут національної пам’яті.
Про це повідомляє Інформатор. Відтак, після кінця Другої світової війни європейські країни почали продумувати принципи політичної співпраці та економічної кооперації. 9 травня 1950 року.міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман запропонував розробити принципи спільної політики для досягнення солідарності. Акцентував на вугіллі і сталі. За задумом Шумана, європейські країни мали передати управління виробництва вугілля і сталі єдиному органу. Це б започаткувало спільний контроль над ключовими галузями військової промисловості, що унеможливило б підготовку окремої країни до нової війни.
18 квітня 1951 року в Парижі був підписаний договір про створення Європейської спільноти вугілля та сталі. Першими країнами, які його ратифікували, були Франція, Німеччина, Італія та країни Бенілюксу (Бельгія, Нідерланди і Люксембург). Вважається, що саме Декларація Шумана започаткувала процес європейської інтеграції. Тому 9 травня в ЄС визнано Днем Європи.
Раніше ми публікували факти, які варто знати про Другу світову війну. Також читайте про те, що Зеленський запропонував перенести День пам'яті та перемоги на 8 травня. Писали і про меморіальну плиту, яку хочуть встановити в сквері в Дніпрі в пам'ять про загиблого на війні Максима Семенова.