RU

Чому військові оголосили у розшук ексголову облради Дніпра Святослава Олійника?

Чому військові оголосили у розшук ексголову облради Дніпра Святослава Олійника?

Читать на русском

Читать на русском
Чому військові оголосили у розшук ексголову облради Дніпра Святослава Олійника?
Що потрібно військовим від Святослава Олійника

Колишній голова Дніпропетровської обласної ради Святослав Олійник, за даними ЗМІ, переховується у Словаччині. Разом з тим відомий військовий з ЗСУ Євген Карась оголосив Олійника та інших посадовців у розшук. Що потрібно військовим від колишнього депутата Верховної Ради Олійника — дізнайтеся в Інформаторі.

Лідер руху С14 (зараз - “Основа майбутнього”), учасник російсько-української війни Євген Карась оголосив пошуки дніпровського політика Святослава Олійника. Від початку повномасштабної війни Олійника не бачили в Україні, акаунти у соцмережах він не веде, і загалом про його життя за останній понад рік відомо мало. За даними Карася, Олійник “вивіз” всі свої багатства з України у країни Євросоюзу. 

Ми писали, що колишній очільник Дніпропетровської області і колишній заступник Ігоря Коломойського Святослав Олійник, вірогідно, перебуває у Словаччині. Там він ніби-то будує собі будинок у невеликому містечку Блатниця. А ще там знаходиться бізнес близької до нього Ірини Гунази — соратниці, колишньої однопартійки (партія “Україна Майбутнього”, яку очолював Олійник у 2010-2015 роках) та за чутками цивільної дружини.

“Втікачі в Європу (чиновники) наші… Кожен з них міг би екіпірувати хоч один батальйон”, - вважає Євген Карась. На його думку, українські ексчиновники-емігранти спокійно могли б придбати спорядження на хоча б 1 бригаду ЗСУ (6 батальйонів і більше). “Святослав Олійник втік, прихопивши кілька річних бюджетів середньої української області зі словами “будущєго в Украінє нє віжу”, - іронічно жартує Карась.

При цьому політик виїхав з України або напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну або вже після початку. На той момент він ще був депутатом Дніпропетровської обласної ради. Журналістам політик сказав, що мав дозвіл на виїзд за кордон. 18 лютого 2022 року Олійник написав заяву про складання депутатських повноважень, але задовольнили її лише наприкінці травня 2022 року. 

За даними  видання РБК, у словацькому місті Мартін у близької до Олійника Ірини Гунази є нежитлове приміщення та ділянки площею 1 242 кв. м і 1019 кв. м. Крім того, в Словаччині Ірина володіє сільгоспбудівлею і ділянкою площею 7117 кв. м, готелем Bagarova chata і земельними ділянками площею 8206 кв. м в сусідніх Врутках. Цю нерухомість колишня партійка УМа набула протягом 2014-2019 роках, тоді Олійник працював у керівництві області. Також жінці належать 2 словацьких підприємства - Arograf s.r.o. і Proxima s.r.o. У 2016 році Arograf стає співзасновником ТОВ "Українсько-польське підприємство з іноземними інвестиціями "УПС". Ця фірма займалася будівництвом і ремонтом доріг здебільшого на Дніпропетровщині. Тільки за 2016-2020 роки вона підписала договорів на 3,41 млрд грн.

Отже, як бачимо, Ірина Гуназа вела доволі прибутковий бізнес. Якщо згадати біографію самого Олійника, то у 1998-2005 роках він працював у прокуратурі, певний час був заступником і в.о. прокурора міста Дніпропетровська. У 2006-2012 роках - народний депутат у Верховній Раді України від Блоку Юлії Тимошенко. У 2010 році очолив свою партію “Україна Майбутнього”, з якою балотувався у мери Дніпропетровська та зайняв друге місце. У 2014-2015 роках працював заступником голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського. З кінця 2015 року до листопада 2019 року — перший заступник голови Дніпропетровської облради. З 8 листопада 2019 року по 16 грудня 2020 року — голова обласної ради. З грудня 2020 року по травень 2022 року — депутат обласної ради. 

Паралельно Олійник був власником юридичних компаній, які мали впливових корпоративних клієнтів. А їздив він на Range Rover. Враховуючи такий досвід державної служби, то явно людина не була бідною. Що цікаво, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) відкрило ще одне провадження проти Святослава Олійника у лютому 2021 році. Детективи зацікавились майном чиновника, сумарна вартість якого на 6,2 млн грн перевищує його максимальні доходи. При цьому журналістам колишній топпосадовець не захотів повідомляти про своє місце перебування, посилаючись на “слідчі дії відносно колишнього керівництва області” (до якого він також і належав).

Карась також згадав депутата Київради Владислава Трубіцина, який поїхав за кордон, хоча мав залишатися у Києві. Цього чиновника звинувачують в отриманні 1,39 млн грн хабарів, а 9 млн 886 тис. грн застави Трубіцина держава спрямувала на військові потреби. Трубіцин виїхав за 4 дні до оголошення йому вироку. А ще лідер “Основи майбутнього” Євген Карась нагадав про Юрія “Єнакіївського” Іванющенка — спільника експрезидента Януковича, який зараз мешкає у Монако та їздить на Rolls-Royce. Щоб спокутувати свою провину хоча б частково, колишні посадовці могли б підтримувати українську армію фінансово або купувати для неї необхідне.

 

Євген Карась закликає українських громадян знайти топпосадовців з України, які переховуються у Європі. Про них військовослужбовець просить повідомляти йому електронною поштою. Насамперед про Олійника: інформацію про місцеперебування, активи, майно, зв’язки. Він додав, що державі слід задуматися над діями колишніх посадовців. І, на переконання Карася, не лише майно росіян потрібно конфіскувати в Україні. 

Нагадуємо, що Олійник неодноразово потрапляв у гучні скандали. Його звинувачували у співпраці з регіоналами (“Партія регіонів”, а потім і “Опозиційний Блок”) і у корупційних правопорушеннях. А ще через нього зіпсувався імідж президентської партії у регіоні. Чи допомагав чимось Олійник військовим — невідомо, але, вочевидь, на цьому він буде піаритися вже після перемоги України та ближче до виборів.

Тимофій Нагорняк

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.