“Чужі герої з чужими прапорами”: що у Дніпропетровській області думають про переосмислення 9 травня

“Чужі герої з чужими прапорами”: що у Дніпропетровській області думають про переосмислення 9 травня
Жахлива ціна, яку заплатили наші пращури, стала основним елементом пропаганди росії

У країнах пострадянського простору дата 9 травня має особливе значення. З радянських часів саме 9 травня відзначали День перемоги над нацизмом. І в країнах Європи ця дата припала саме на 8 травня, через особливості часу. Однак жахлива ціна, яку заплатили наші пращури, стала основним елементом пропаганди росії. 

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пост голови облради Дніпра Миколу Лукашука

Лукашук заявив, що в українському суспільстві досі існує поляризація, розкол, щодо дати 9 травня. Частина населення не сприймає перенесення Дня перемоги на 8 травня, яке офіційно затвердили в Україні в 2023 році. Інша частина українців відзначає "по-старому", саме 9 числа, оскільки в родині були ті, хто воював на фронті. Дехто відзначає обидві дати.  

Посадовець вважає, що росія таким чином краде історію в інших, присвоює її собі, намагається переписати криваві сторінки історії для своєї “переможної істерії”. Для прикладу Лукашук привів слова путіна, які він промовив ще у 2010 році. Під час конференції він заявив, що росія перемогла б у Другій світовій без України. І на думку депутата, це була перша спроба “приватизувати” український вклад в історію перемоги над нацизмом

“Це звучало і за часів Януковича, до Майдану, до анексії Криму. Це вже тоді було підготовкою до війни”, — пише Лукашук. 

 

Лукашук нагадав, що росія перетворила жертви мільйонів людей у Другій світовій у пропаганду “духовних скрєпів”, “можєм повторіть”, і цим виправдовує війну проти України. І активно насаджує пропаганду рашизму на тимчасово окупованих українських територіях. 

Чому в Україні перенесли дату 9 травня? 

Через те, що рф зробила з 9 травня культ, ідеологічну зброю, то Україна намагалася відійти від цього. Поворотним у цьому питання став початок повномасштабної війни, яку розв'язала росія. І тому у 2023 році День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій в Україні відзначають 8 травня. 9 травня — День Європи

Лукашук додав, що Україна була повністю окупована та зруйнована нацистами. І саме українці відіграли величезну, ключову роль в перемозі над нацизмом. І завдяки перемозі над нацизмом і ролі України в ній світ визнав нас країною-засновницею ООН. І важливо для України у ці важкі часи захистити не тільки своє минуле, яке намагаються вкрасти та переписати, а й майбутнє.

“Україна не відмовляється від перемоги над нацизмом – вона переосмислює її і не робить із цього культу. Усвідомлює втрати та трагедію тієї війни. Історія складна. Не чорно-біла, але вона – наша. Історична памʼять – це зброя. Якщо ми не захистимо свою історію, її перепишуть. І тоді замість України залишиться чужа версія – з чужими героями, чужими сенсами й чужими прапорами”.

Нагадаємо, що голова Дніпропетровської облради Лукашук про те, як може завершитися війна в Україні. Крім цього, ми писали, що війська рф намагаються прорватися на адміністративний кордон Дніпропетровської області. Також Інформатор писав, що відбувалось біля Стели Вічної слави 9 травня

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube