У березні 2023 року роботодавці в Україні були більш активні, ніж шукачі. Компанії розмістили понад 100 тисяч вакансій. Але конкуренція за них знову знизилася.
У березні 2022 року вакансій було менше в 10 разів менше. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на пресслужбу work.ua.
Від початку 2024 року активність шукачів у відгуках на пропозиції роботи стає меншою. Дане явище відповідає сезонним тенденціям, але у нього й інші причини. Особливо помітний спад зафіксували після масованих обстрілів енергетичної інфраструктури наприкінці березня.
У Дніпропетровській області у березні стало на 3% більше вакансій, ніж у лютому (9231 вакансія).
Традиційно на ринку праці найбільшу кількість вакансій генерувала категорія «Сфера обслуговування». Однак від вересня 2023 року незмінним лідером була «Робочі спеціальності, виробництво».
У березні 2024 року ситуація змінилася. Розподіл наступний:
Також підвищили свої позиції у цьому рейтингу категорії «Готельно-ресторанний бізнес, туризм» і «Медицина, фармацевтика».
У березні розмір середньої зарплатні залишився на позначці 20 тисяч гривень. Дніпропетровська область знаходиться серед регіонів-лідерів за розміром середньої зарплати (19 тисяч гривень). На першому місці – Львівська область (20 тисяч гривень).
У березні також зросли зарплати у працівників деяких категорій:
Найвищі середні зарплати (окрім керівних посад та сфери IT) пропонують фахівцям у Силах оборони України — в середньому 70 тисяч гривень. Серед цивільних професій найбільші зарплати у березні мали: медіабайер (52500 гривень), водій-міжнародник (45 тисяч гривень), ендодонтист, рихтувальник, рієлтор (40 тисяч гривень), бізнес-аналітик (38 тисяч гривень).
Нагадаємо, раніше ми писали, що у Дніпрі та області оголосили набір до поліції. Також читайте корисні поради, як при працевлаштуванні розпізнати шахраїв. Крім цього, Інформатор повідомляв, що більшість населення України живе в постійному режимі економії.