RU

Leopard-2 VS Т-64: під час навчання танкіст бригади із Дніпропетровської області розповів про переваги "Леопардів"

Читать на русском

Читать на русском
Leopard-2 VS Т-64: під час навчання танкіст бригади із Дніпропетровської області розповів про переваги "Леопардів"
Український танкіст розповів про навчання на танку Leopard-2

24 лютого в Україну доставили перші 4 танки Leopard 2. Вони допомагатимуть ЗСУ звільняти від ворога кожен сантиметр нашої землі. Наразі наші танкісти навчаються в країнах НАТО. Серед них старший сержант Євген Мартинюк з 17-ї окремої танкової бригади ім. Костянтина Пестушка. 

Євген поділився своїми враженнями від навчань та розповів про переваги. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Оперативне командування “Схід”.

Євген розповів, що Leopard-2 — не такий, як ми звикли. Він стартує швидше ніж Т-80. Фактично, як машина — ключ повернув і поїхав. Щоб танкісти не мерзли, має пічку “Вебеста”. Також в нього потужний двигун — 1 500 “коней”. 

“І хоч танк важчий, ніж Т-64, динаміка його руху вражає. Можу сказати, що танк дуже швидко рушає з місця, що вперед, що назад і також дуже швидко набирає швидкість”, — поділився Євген. 

Несподіванкою стало і те, що на “Леопарді” стоїть коробка-автомат. Вона дуже чутлива та миттєво реагує на перемикання. Це дозволяє Leopard-2 швидко переміщатися. Наприклад, він може рухатися 70 км/год по шосе, 50 км/год бездоріжжям, задній хід — 31 км/год. В той час, колиТ-64 або Т-72 заднім ходом рухаються зі швидкістю близько 5 км/год. 

“Керування танком Leopard-2 відбувається не важелями, а штурвалом. Я сидів за штурвалом і навіть здивувався, коли почав розворот — вмикається муфта і танкові гусениці починають рухатися назустріч одна одній, тому танк розвертається буквально на місці. До того ж, щоб двигун замінити і поїхати знову в бій (якщо двигун вийшов з ладу), потрібно всього 40 хв”, — підсумував танкіст. 

120-міліметрова гармата дозволяє вести вогонь на дистанції до 5 кілометрів вдень. Вона працює як снайперська гвинтівка. Завдяки тепловізору можна ідентифікувати ціль і вести вогонь на відстань до 4 кілометрів і вночі. Боєкомплект гармати становить 42 унітарні постріли, з них 15 розташовані в кормовій ніші за перегородкою, і 27 — ліворуч від мехвода.

“Місця всередині танка значно більше, ніж у нас, заряджаючий може навіть лягти поспати. У механіка більше місця, і командир, і навідник нормально почуваються. Сидіння в механіка більше, ніж у нас, у командира, у навідника теж зручні робочі місця”, — додав Євген. 

Що цікаво — баштові люки не відкидні, а зсувні: 2 — у башті, 1 — у механіка-водія. Усередині з погляду ергономіки все теж набагато зручніше. Усе керування на джойстиках. 

“Командир джойстиком може повертати башту. Повний оберт башти займає лише 9 секунд.Боєукладки в танка дві. Одна розташована в задній ніші за баштою, відокремлена броньованою перегородкою, і додаткова — біля механіка зліва внизу”, — розповів Євген. 

Під час навчання танкісти живуть в окремих кімнатах. В них є телевізор, холодильник, стіл, шафа, умивальник, душ та туалет. Годують три рази на день. Заняття тривають по 13 годин. Форму видали, по 2 комплекти: літня, зимова та по 2 ремонтні комбінезони, 2 спортивні костюми, шорти, футболка, штани. Є кросівки та берці.  

“До обіду ми вчимо характеристики машини, після обіду — на тренажері розбираємо і збираємо агрегати. Вивчаємо електрообладнання, двигуни, захист — словом, різні системи. На тренажерах є можливість вводити несправності. Ми вчимося шукати пошкодження електропроводки, де що згоріло чи замкнуло”, — поділився танкіст 17-ї окремої танкової бригади ім. Костянтина Пестушка.

Весь цей час з хлопцями спілкуються інструктори. Вони працюють через перекладачів. 

“Коли ми замінили двигун швидше, ніж за планом — були шоковані”, — поділився Євген. 

Раніше ми писали про військовослужбовицю з Дніпра Марину Давидову, яка розповіла про особисті кордони. Також читайте, що 26-річна чемпіонка світу зі змішаних єдиноборств з Кам’янського проходить відбір до штурмової бригади. Писали ми й про те, що таке "Гвардія наступу" та чим вона відрізняється від мобілізації. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.