RU

"Військові - то не "трогатєльний зоопарк": військовослужбовиця з Дніпра Марина Давидова про особисті кордони

Читать на русском

Читать на русском
"Військові - то не "трогатєльний зоопарк": військовослужбовиця з Дніпра Марина Давидова про особисті кордони
Не треба лізти з обіймами до незнайомих людей на вулиці- не усім це подобається

Відеоролик у TikTok, де жінка у військовій формі та яскравих жовтих навушниках крокує вулицею Львова набрав десятки тисяч переглядів, але самій героїні не сподобався. В кадрі опинилася Марина Давидова - журналістка та правозахисниця з Дніпра, яка служить в ЗСУ. Марина розповіла, чому військовослужбовці намагаються уникати публічності.

Неприємно, коли багато сторонніх людей вриваються у приватне життя, - пише Інформатор із посиланням на Інформатор Україна. Навіть на фронті приватності і особистого простору в житті більше, ніж у великому місті. Там побратими не лізуть з обіймами, та й узагалі намагаються не лізти в душу. 

Інформатору Марина Давидова пояснила причину свого невдоволення:

«Відпустили покупатися між полігоном і позиціями. Того дня я була на фонтанах у місті і розплакалась. Просто плакала, тому що йде війна і я не очікувала побувати в місті Лева так швидко. І тут мене, заплакану, на вулиця знімають незнайомі люди, викладають відео і накручують на мені перегляди. Не вважаю це нормальним», - пояснює Марина Давидова.

За її словами, завтра вона може опинитися в полоні, тому такі зйомки – це ще й потенційний ризик для військового. А переодягнутися в цивільний одяг не завжди є змога.  

Контактний зоопарк для людей у військовій формі

«Взагалі, у нас зараз у військових дуже розмиті межі приватності. Приміром, у тому ж Львові мене запросили поїсти стейк. Я заходжу в кафе і тут до мене починають підходити незнайомі люди – вітати, обіймати, запитувати про війну і про те, коли це все скінчиться. І замість того, щоб насолодитися стейком, я почуває себе, як міс Всесвіт-Україна – білим янголом з велетенськими крильми. При цьому я не можу просто культурно послати людей, а вони не розуміють, що за цей один вільний день я просто хочу з’їсти стейк, а не обговорювати війну. Теж саме я побачила в церкві, коли зайшла туди – до мене відразу кинулась купа бабусь, які певне не розуміють, що я не пришла говорити з ними про війну, а прийшла зі своїми потребами до церкви», - каже Марина Давидова. 

За її спостереженнями, люди в формі серед цивільного населення потрапляють в такий собі «контактний зоопарк». І внутрішньо вони відчувають, що мають реагувати позитивно на всі ці масові прояви доброзичливості. Але не завжди в змозі вчиняти саме так. 

«Моя проблема в тому, що я можу обійматися з близькими людьми. Проте не дуже полюбляю обійми від незнайомців. А військові у нас потрапляють неодмінно в лапи, об’єктиви і комунікацію. Шановні, те, що ми захищаємо Україну, ще не дає права нас смикати і тискати в обіймах», - пояснює вона.  

Відео з соцмереж автори вже видалили на прохання Марини. Воно набрало близько 30 тисяч переглядів. Марина стверджує, що сама собі на ньому не сподобалась. Військовослужбовиця просить при вуличних зйомках, хоча б запитувати дозволу у представників Збройних сил на публікацію їх фото та відео.  

Чи відбулось порушення законодавства

Так, згідно з статтею 307 Цивільного кодексу України фото- та відеозйомку людини можливо здійснювати лише за його згоди.  Але водночас, згідно ч. 1 тієї ж статті згоди не треба, якщо зйомка здійснюється на вулиці (а також зібранні, мітингу чи будь-якому заході публічного характеру). Тобто виявляється, що згідно з українським законодавством права Марини Давидової порушені не були.  

Раніше ми писали, що у бою під Бахмутом загинув Герой України з позивним “Да Вінчі”. Також читайте, що чи є загроза наступу ворога на Дніпропетровську область, коментар Олега Жданова.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.