RU

Мешканці Дніпра можуть спостерігати метеорний потік Ліриди: куди дивитись

Читать на русском

Читать на русском
Мешканці Дніпра можуть спостерігати метеорний потік Ліриди: куди дивитись

Кожного року, з 15 по 25 квітня, триває метеорний потік Ліриди. Це найдавніший з відомих людству метеорних потоків. Ним милують вже понад 2700 років. Перша письмова згадка про нього міститься у китайському літописі 687 року до нашої ери.

У 2024 році пік потоку Ліриди припав на ніч проти 22 квітня. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на пост Universe Space Tech.

Чому метеорні потоки щороку відбуваються в один й той самий час?

Це відбувається через те, що Земля, рухаючись своєю орбітою, в одні й ті самі дні перетинає пиловий слід, що простягається вздовж орбіти певної комети (чи астероїда, як у випадку метеорного потоку Гемініди).

Чому метеорні потоки мають вигляд зоряних дощів

Тверді уламки та частинки з пилового шлейфу комети мчать її орбітою з величезною швидкістю. Коли вони потрапляють до верхніх шарів атмосфери Землі, то сильно нагріваються через тертя та згорають. В результаті утворюється сяючий шлейф на небосхилі.

З якою кометою пов’язані Ліриди?

Джерело метеорного потоку Лірид – це довгоперіодична комета Тетчера. Один її оберт навколо Сонця триває 415 років. Ліриди – найінтенсивніший щорічний метеорний потік, спричинений уламками комети з періодом понад 200 років.

Чим особливий метеорний потік Ліриди?

На відміну від решти метеорних потоків, Ліриди не лишають довгих “розчерків” на небі. Найчастіше вони мають вигляд яскравих спалахів.

Як найкраще спостерігати Ліриди?

Радіант Лірид розташований поблизу найяскравішої зорі сузір’я Ліри – Веги. Це третя за яскравістю зоря, видима у наших широтах (після Сіріуса та Арктура). Її легко відшукати на небосхилі. Ввечері вона розташована низько над горизонтом у північно-східній частині неба. Якщо дивитися на темну ділянку неба, віддалену на 30-40 градусів від Веги, можна буде побачити до двох десятків метеорів на годину. Найкраще спостерігати Ліриди удосвіта, коли радіант метеорного потоку підніметься найвище над горизонтом.

Нагадаємо, раніше ми писали про червоне «сяйво», яке спостерігали в небі над Дніпром та іншими містами України. Також читайте, що у Дніпрі пройшло часткове сонячне затемнення. Також у місті можна було побачити сріблясту хмару.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.