Після дронової атаки Дніпровський художній музей зазнав серйозних пошкоджень. Пошкоджені 72 вікна, 27 внутрішніх дверей та вхід до музею. На стінах — тріщини від першого до третього поверху. Для міста це стало болем, а для працівників — випробуванням.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на допис Департаменту гуманітарної політики.
Атака сталася 30 вересня. Того дня музей був зачинений для відвідувачів, працювала лише адміністрація. Під час тривоги працівники спустилися в укриття.
«Було дуже страшно, навіть в укритті, коли ми почули цей свистячий звук. Але ми не залишилися самі — комунальні служби приїхали вже за годину», — згадують співробітники.
Вибухи вибили вікна, пошкодили стіни. Попри пошкодження, жоден експонат суттєво не постраждав. Деякі предмети лише злегка змінили положення від вибухової хвилі.
«У нас навіть вироби з дерева та скла залишилися цілими. Жодного розбитого скла з петриківським розписом не було», — розповідають музейники.
Нині команда готується до відновлення публічної діяльності. Першою планують відкрити зал, створений у межах гранту «Мистецтво за межами зору».
Нагадаємо, що унікальний музей з Porsche, Ferrari та Packard переїхав з Дніпра до передмістя Львова. Крім того, у Дніпрі поблизу Історичного музею завершили встановлення монумента та з’явилася алея, присвячена Захисникам. Також читайте, що у Дніпрі на даху театру встановили інсталяцію, присвячену Захисникам та Захисницям.