“Нарікав на викрадення та незаконне утримання”: чому чоловік із Дніпропетровської області оголошував голодування та викликав поліцію

“Нарікав на викрадення та незаконне утримання”: чому чоловік із Дніпропетровської області оголошував голодування та викликав поліцію
Чоловік із Дніпропетровської області розповів, чому не має служити в ЗСУ

21 січня чоловік із Кам’янського Сергій Грішин приїхав на вокзал в Закарпатській області. Там його зупинили представники чернівецького ТЦК та відвезли на ВЛК, де мешканця Дніпропетровської області визнали придатним до військової служби. Так, чоловіка зарахували до лав 10 ОГШБр “Едельвейс” та відправили до Коломиї. Однак з рішенням військово-лікарської комісії чоловік не погодився. 

Тому 7 разів викликав поліцію, нарікав на “викрадення” та незаконне утримання, оголошував голодування та лежачі страйки, які, через холодну підлогу, ставали “стоячими”. Про це написали журналісти Інформатор Коломия, — пише Інформатор. 

Як розповів Грішин журналістам, він — вегетаріанець, в якого діагностували полікістоз нирок — генетичне захворювання. Тому він дотримується дієти та п’є талу воду, аби дбати про свої нирки. Інших діагнозів Сергій не пам’ятає, але скаржиться на біль в спині, бо в юнацтві мав проблеми з хребтом. 

Водночас зараз займається гімнастикою і підпрацьовує майстром по дереву та тисне олії з горіхів та насіння. Так, чоловік вважає, що не має служити, оскільки в нього “білий квиток”. Щоправда, отримати його він не зміг — начебто закінчились бланки. Жодних інших довідок, що підтверджують поганий стан здоров’я, у нього немає.

“Сергій здаватися не збирається: за 3 дні 7 разів викликав наряд поліції, аби повідомити то про “викрадення”, то про незаконне утримання. 24 січня оголосив голодування. Спершу відмова стосувалась води і їжі. Але щодо води Сергій швидко передумав. З того дня Грішин у їдальню і справді не ходив. Але його побратими засвідчують, що на його прохання купляли йому деякі харчі у магазині. Недовго тривали і його страйки: спершу лежачий, але підлога виявилась холодною, тому страйк переріс у “стоячий”. Зрештою і від нього Грішин відмовився”, — зазначається у статті. 

Втім, у 10 ОГШБр “Едельвейс” запевнили, що стосовно діагнозу радились з фахівцями. І за цим діагнозом від військової служби не звільняють. Окрім того, його рідні та близькі поширюють неправдиву інформацію.

“Грішина було не затримано, а законно призвано на військову службу під час мобілізації. Друга брехня – про буцімто примушування його підписати контракт, але ж відомо, що під час загальної мобілізації контракт не потрібен. Третє і найважливіше: Грішин не мав жодних документів, що дозволили б йому отримати звільнення або відстрочку від військової служби. Ба більше, чоловік відмовився від огляду у кваліфікованого хірурга бригади”, — спростували інформацію у бригаді. 

Зазначається, що законних підстав не зачислити чоловіка на службу у 10 ОГШБр “Едельвейс” немає. Окрім того, вже кілька днів він отримує грошове забезпечення. Тим часом Грішин відмовляється одягнути форму, викликає поліцію, оголошує то голодування, то страйки та не виконує наказів вищого керівництва.

Вранці 26 січня Сергій Грішин дезертирував – перескочив через паркан військової частини й втік у приватний сектор. Зараз проводиться службове розслідування. Йому оголосили підозру за статтею 407 Кримінального кодексу – Самовільне залишення військової частини або місця служби. 

За це передбачено тримання у дисциплінарному батальйоні на строк до 2 років або позбавлення волі на строк до 3 років. Керівництво частини буде в судовому порядку вимагати оголошення Сергія Грішина у розшук.

Нагадаємо, які можливі суми озвучили в Раді щодо бронювання працівників від мобілізації за гроші. Раніше ми писали про нові правки в законопроєкт про мобілізацію та розкриття українських втрат. Також читайте, що нардепка від «Голосу» висловилася щодо мобілізації жінок.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube