Керівник служби зв’язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо прокоментував свою резонансну заяву про обов’язок кожного прийти до ТЦК. Виявилось, що така необхідність обґрунтована оновленням даних про наявні ресурси в ЗСУ і не означає негайне відправлення на фронт. Тобто у військкоматі можуть і не знати про ваше право на відстрочку або непридатність за станом здоров'я, якщо цього не зазначено в реєстрі.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на УНІАН. За словами Володимира Фітьо, громадяни мають захищати свою державу.
Але для того, щоб бути готовим виконувати свій обов’язок, слід з’явитися у свої ТЦК і СП для оновлення облікових даних. Адже якщо громадянин зареєстрований як військовозобов’язаний та здоровий, але на цей час має хворобу і не повідомляє про це ТЦК і СП, то військкомат про це нічого не знає.
“Щоб ресурси, які зараз є в ТЦК і СП, використовувати правильно”, – пояснює Володимир Фітьо.
Військовозобов'язаними вважаються чоловіки віком від 18 до 60 років, які за станом здоров'я можуть служити, а також жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальності. Натомість в Україні відомі випадки, коли чоловіки ухиляються від військової служби. Вони дають хабаря співробітникам ТЦК, намагаються в незаконний спосіб перетнути кордон, ігнорують повістки. Нова заступниця міністра оборони Наталія Калмикова заявила про унеможливлення ухилення від призову, і одним з інструментів стануть електронні реєстри, які будуть передавати інформацію про військовозобов'язаних в ТЦК. Тому посадовиця радить добровільно прийти в ТЦК.
Раніше ми писали про те, які зміни для армії готує Міноборони. Також читайте, хто став новим очільником Дніпропетровського ТЦК і СП. Писали і про те, що в Дніпрі частково запрацювала система "Оберіг".