RU

Обшуки та затримання організаторів "ПВК Редан" в Україні: у Дніпрі попередили підлітків та їхніх батьків

Читать на русском

Читать на русском
Обшуки та затримання організаторів "ПВК Редан" в Україні: у Дніпрі попередили підлітків та їхніх батьків
Батьки, зверніть увагу на те, чим захоплюються ваші діти

В Україні серед підлітків набуває популярності рух ПВК “Редан”. Його учасники вважають себе неформалами, захоплюються аніме та влаштовують бійки. Назва походить з популярного японського коміксу Hunter x Hunter, де є злочинне угрупування “Геней Редан” з символом-павуком. За словами правоохоронців, поширення цієї субкультури може бути ворожою ІПСО.

27 лютого на одній з центральних площ Харкова зібрались люди для масової бійки. До підрозділів поліції запросили 245 людей, з яких 215 неповнолітніх та 30 повнолітніх. Серед громадян - 149 хлопців, 66 дівчат та 3 раніше засуджених. У порушників вилучили 17 ножів, кастетів, газових балончиків. Усіх учасників опитали. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.

"В рамках кримінального провадження проведено близько 100 процесуальних та слідчих дій, у тому числі обшуки, експертизи. Щодо батьків неповнолітніх працівники ювенальної превенції склали 72 протоколи за ст. 184 (невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Слідчі дії тривають", - наголосили у поліції.

Як зазначив співробітник слідчого управління ГУ НП в Харківській області Сергій Болвінов, правоохоронці проводили 3 обшуки у можливих організаторів масових заворушень. Один з них - неповнолітній. 

В публікації на сайті Нацполіції вказано, що поширення такої субкультури - це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічно операцію та втягнути підлітків у протиправну діяльність. Мета - провокування конфліктів і масових бійок між підлітками. Поліцейські завадили реалізувати ці злочинні задуми. Протягом двох днів у різних регіонах України відбулося близько 30 зібрань молоді. Правоохоронці оперативно відреагували і не допустили конфліктних ситуацій між підлітками. До управлінь та відділів поліції запросили понад 700 осіб. Більшість з них - це неповнолітні. Ювенальні поліцейські проводять профілактичні заходи з підлітками та їх батьками.

За словами начальника управління ювенальної превенції Національної поліції України Василя Богдана, поліцейські заблокували 18 каналів та груп, які були створені для “розкручення” цього молодіжного руху та дестабілізації ситуації у нашій державі. Зараз встановлюються джерела фінансування та адміністратори цих інформаційних каналів.

 

В департаменті гуманітарної політики Дніпровської міської ради прокоментували ситуацію. Там зазначили, що у місцевих Telegram-каналах поширюються відео, як великі групи підлітків бунтують вулицями міста.

По-перше, масові заходи під час воєнного стану можливі лише за виключних обставин. По-друге, ми засуджуємо будь-які прояви агресії та насильства.Нагадуємо, в країні йде війна. І поки наші військові жертвують власним життям заради усіх нас, учасники таких угрупувань влаштовують небезпечні заходи, які ставлять під загрозу безпеку та життя оточуючих. Шановні батьки, радимо вам більше приділяти уваги дітям. Спілкуйтеся з ними, слідкуйте, де і як вони проводять свої дозвілля. Маємо зупинити це, поки не стало пізно”, – йдеться у пості.

Інформатор Україна також привів коментар політолога Віктора Пащенка. Він сказав, що нинішні події нагадують йому ті, що відбувались на початку 2014 року.

“У 2014 році у соцмережах Дніпра було велике ком’юніті під назвою “Левый сектор”. До нього входило 20 тисяч людей. Під час Євромайдану у пабліку лунали заклики вийти на вулицю та заблокувати вулиці міста. Я з цікавістю спостерігав за цими подіями, які не закінчились нічим. З’ясувалось, що це була не справжня спільнота, а віртуальний феномен, мета якого була - дестабілізувати ситуацію в місті. Коли ми читаємо нинішні заклики до “ЧВК Редан”, складається враження, що їх пише людина не з України. У нас немає проблеми з мігрантами. У нас довгий час не проходять футбольні матчі та не збираються футбольні фанати. І взагалі люди зайняті дещо іншим. Напевно, та молодь, що зібралась, прийшла дати опір цим деструктивним елементам, про які вони дізнались з ТікТоку. Але з’ясувалось, що протистояти нема кому”, – каже експерт.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що відомо про "Редан" у Дніпрі. Інформатор повідомляв і про те, що у Новомосковську вандали поглумилися над могилою військового. Окрім того, у Дніпрі на вулиці Усенка підліток впав з 5 поверху покинутої будівлі. Також читайте, що у Кам'янському 14-річний підліток забив чоловіка до смерті та втік.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.