RU

Оновлення правил дорожнього руху в Україні: в патрульній поліції пояснили, що змінилось

Читать на русском

Читать на русском
Оновлення правил дорожнього руху в Україні: в патрульній поліції пояснили, що змінилось
Олексій Білошицький зробив публікацію про зміни ПДР

20 жовтня в Україні змінили правила дорожнього руху. Причиною цього була необхідність наближення українського законодавства до законодавства Європейського Союзу. Перший заступник начальника патрульної поліції України Олексій Білошицький опублікував пояснення до змін.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на його сторінку.

Раніше з 1 жовтня по 1 травня у світлу пору доби поза межами населених пунктів треба було включати денні ходові вогні або ближнє світло фар, щоб позначити машину. Тепер такий часовий проміжок скасували. Зазначене правило застосовується постійно.

“Практика постійного застосування денних ходових вогнів (ближнього світла фар) позитивно зарекомендувала себе в ряді європейських країн. За результатами дослідження Європейського дослідницького інституту безпеки дорожнього руху (SWOV), завдяки використанню денних ходових вогнів (ближнього світла фар) кількість ДТП у світлу пору доби скоротилася на 10-15%”, – написав Олексій Білошицький.

Також тепер не можна перевозити дітей, зріст яких менше 150 сантиметрів, без використання утримуючих систем, що дозволяють пристебнути дитину.

“Використання дитячих утримуючих систем — це не лише пасивна безпека вашої дитини, її життя та здоров'я, але й імовірність того, що у випадку ДТП вона залишиться живою чи отримає менш серйозні травми”, – йдеться у публікації Олексія Білошицького.

Крім цього, заборонили зупинятись на автомагістралях та дорогах для автомобілів поза спеціальними місцями для стоянки, які позначені дорожніми знаками. 

Список знаків наводимо нижче:

  • знаки 5.42.1, 5.42.2, 5.42.3 – “Місце для стоянки”;
  • знак 6.15 – “Місце відпочинку”.

Оновлення правил дорожнього руху в Україні: в патрульній поліції пояснили, що змінилось 1

 

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні змінили правила перевірки водіїв на алкоголь. Крім того, Інформатор повідомляв, що в Україні дозволили складати практичний іспит для отримання водійських прав необмежену кількість разів. Також читайте, чи потрібна перереєстрація авто після зміни його кольору.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.