RU

Перейменування Синельникового: чи дійсно місто назвали на честь російського діяча

Читать на русском

Читать на русском
Перейменування Синельникового: чи дійсно місто назвали на честь російського діяча
Звідки походить назва міста Синельникове

У Дніпропетровській області проходять публічні обговорення стосовно перейменування міста Синельникове. Оскільки в його назві є "елемент" російської імперської символіки. Серед нових назв для міста розглядають Залізничне, Ріднопіль, Січеслав, Любомир та Придніпровськ. І відомі вже перші результати голосування депутатів на сесії міськради Синельникового щодо його перейменування. 

На сайті міськради з’явилася інформація, як саме виникло місто і його назва. Про це повідомляє Інформатор. 

Офіційною датою заснування Синельникового вважають серпень 1868 року. Тоді це була однойменна станція та частина побудованої будівлі вокзалу. І вона отримала назву Синельникове. На честь дворянського роду Синельникових, які володіли цими землями до кінця 18 століття, з 1770-х років. 

У 1788 році під час облоги міста Очакова генерал Синельников отримав смертельне поранення, й на другий день помер. Поховали його біля Свято-Катерининського собору в Херсоні. Надалі землями генерала володіли його нащадки, представники дворянського роду Синельникових. 

Згодом, з 1896 року, залізниця стала частиною Курсько-Харківсько-Севастопольської залізниці. Офіційно станцію відкрили 15 листопада 1873 року. З розвитком залізниці Синельникове стало важливим транспортним вузлом. У місті почали розвиватися промисловість та торгівля. У 1917 році Синельникове стало центром повіту Катеринославської губернії.

У 1932 році Синельникове отримало статус міста. У 1943 році населений пункт звільнили від німецької окупації. У післявоєнний час Синельникове продовжувало розвиватися. У місті побудували нові промислові підприємства, житлові будинки, школи, лікарні.

Перейменування Синельникового. Історична довідка
Перейменування Синельникового. Історична довідка
Чи дійсно місто назвали на честь російського генерала?
Чи дійсно місто назвали на честь російського генерала?
Синельникове планують перейменувати
Синельникове планують перейменувати

Нагадаємо, що під час голосування депутати вдруге не змогли обрати нову назву для Новомосковська. Крім цього, місто Першотравенськ збираються перейменувати. Також у Дніпропетровській області перейменували понад 2 тисячі топонімів, пов’язаних з росією.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.