Перейменування Синельникового: чи дійсно місто назвали на честь російського діяча

Олексій Александров

У Дніпропетровській області проходять публічні обговорення стосовно перейменування міста Синельникове. Оскільки в його назві є "елемент" російської імперської символіки. Серед нових назв для міста розглядають Залізничне, Ріднопіль, Січеслав, Любомир та Придніпровськ. І відомі вже перші результати голосування депутатів на сесії міськради Синельникового щодо його перейменування. 

На сайті міськради з’явилася інформація, як саме виникло місто і його назва. Про це повідомляє Інформатор. 

Офіційною датою заснування Синельникового вважають серпень 1868 року. Тоді це була однойменна станція та частина побудованої будівлі вокзалу. І вона отримала назву Синельникове. На честь дворянського роду Синельникових, які володіли цими землями до кінця 18 століття, з 1770-х років. 

У 1788 році під час облоги міста Очакова генерал Синельников отримав смертельне поранення, й на другий день помер. Поховали його біля Свято-Катерининського собору в Херсоні. Надалі землями генерала володіли його нащадки, представники дворянського роду Синельникових. 

Згодом, з 1896 року, залізниця стала частиною Курсько-Харківсько-Севастопольської залізниці. Офіційно станцію відкрили 15 листопада 1873 року. З розвитком залізниці Синельникове стало важливим транспортним вузлом. У місті почали розвиватися промисловість та торгівля. У 1917 році Синельникове стало центром повіту Катеринославської губернії.

У 1932 році Синельникове отримало статус міста. У 1943 році населений пункт звільнили від німецької окупації. У післявоєнний час Синельникове продовжувало розвиватися. У місті побудували нові промислові підприємства, житлові будинки, школи, лікарні.

Нагадаємо, що під час голосування депутати вдруге не змогли обрати нову назву для Новомосковська. Крім цього, місто Першотравенськ збираються перейменувати. Також у Дніпропетровській області перейменували понад 2 тисячі топонімів, пов’язаних з росією.

No ad for you