RU

Понад 9 мільярдів гривень коштів "ПриватБанку": Коломойському оголосили нову підозру

Читать на русском

Читать на русском
Понад 9 мільярдів гривень коштів "ПриватБанку": Коломойському оголосили нову підозру
Затримали директора департаменту міжбанківського дилінгу банку

2 вересня співробітники СБУ приїхали до Ігоря Коломойського. Його підозрюють у шахрайстві та легалізації майна, отриманого злочинним шляхом. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі майже 510 мільйонів гривень.

7 вересня детективи НАБУ повідомили олігарху та п’ятьом членам організованої ним групи про підозру у заволодінні коштами “ПриватБанку” на суму понад 9,2 мільярда гривень. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт НАБУ.

 

Встановлено, що у січні-березні 2015 року Ігор Коломойський (на той момент голова Дніпропетровської обласної держадміністрації) розробив план заволодіння грошима “ПриватБанку” з метою подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку. Для цього банк штучно зобов’язали виплатити вказаній підконтрольній компанії понад 9,2 мільярда гривень під приводом нібито зворотного викупу власних облігацій за завищеною вартістю.

Коломойський розробив план заволодіння грошима
Коломойський розробив план заволодіння грошима

Надалі частину суми у розмірі понад 446 мільйонів гривень з метою легалізації перерахували на рахунки трьох пов’язаних юридичних осіб під виглядом операцій з купівлі-продажу цінних паперів, а згодом – на рахунки ще двох. Врешті-решт кошти надійшли на особовий рахунок Коломойського. Ними він розпорядився на власний розсуд – вніс до статутного капіталу «ПриватБанку» на виконання вимог Національного банку України.

НАБУ повідомили олігарху та п’ятьом членам організованої ним групи про підозру у заволодінні коштами “ПриватБанку”
НАБУ повідомили олігарху та п’ятьом членам організованої ним групи про підозру у заволодінні коштами “ПриватБанку”

Наразі серед підозрюваних:

  • Ігор Коломойський, колишній кінцевий бенефіціарний власник ПАТ КБ «ПриватБанк», організатор групи;
  • колишній Голова Правління ПАТ КБ «ПриватБанк»; 
  • заступник керівника напрямку – директор департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з АТ КБ «ПриватБанк»; 
  • заступник Голови Правління ПАТ КБ «ПриватБанк» – директор казначейства;
  • начальник департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПАТ КБ «ПриватБанк»; 
  • заступник керівника Департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу ПАТ КБ «ПриватБанк».

Дії осіб кваліфіковано за статтями 191, 209, 366 Кримінального кодексу України. Затримано заступника керівника напрямку – директора департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з АТ КБ «ПриватБанк». Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, раніше ми писали, чи позбавили Коломойського українського громадянства. Також читайте, що міський голова Борис Філатов назвав Коломойського "абсолютним злом". Крім цього, Інформатор повідомляв, що суд у Дніпрі позбавив компанію Коломойського права експлуатувати Дніпровський міжнародний аеропорт. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.