RU

"Прильот" по АЗС у Дніпрі: подружжя розповіло про тяжкий шлях реабілітації

Читать на русском

Читать на русском
"Прильот" по АЗС у Дніпрі: подружжя розповіло про тяжкий шлях реабілітації
Шлях реабілітації подружжя, яких травмувала російська ракета в Дніпрі на АЗС

25 жовтня 2022 року російська ракета влучила по заправній станції Дніпра. В цей момент там знаходилось подружжя Олексія та Анастасії. На щастя, вони вижили. Разом з цим вони отримали травми спинного мозку. Олексій на рівні — L1, Анастасія — Т9. Зараз пара пересувається за допомогою колісного крісла. 

Вони стали учасниками проєкту Choose Love (Перший контакт), як змінилось їх життя. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію "Групи активної реабілітації".

25 жовтня в Олексія був вихідний. Ввечері він зустрів дружину та вони поїхали заправити авто. Коли під’їжджали до АЗС, пролунала сирена. Співробітники відмовили обслуговувати. Подружжя вирішило трохи зачекати. Та саме в цей момент роздався гучний удар. Коли Анастасія прийшла до тями, зрозуміла, що не відчуває нижню частину тіла. В чоловіка були аналогічні відчуття.

Працівник заправки витяг жінку на асфальт. Олексій впорався самотужки, не відчуваючи ніг. Він переліз на пасажирські сидіння і виповз з авто. Їхня машина була повністю понівечена, без вікон. 

За декілька хвилин на місце приїхали відповідні служби, подружжя швидка доставила в реанімацію Мечникова, рятуючи від кровотечі. Після стабілізації стану їх перевели у міську клінічну лікарню №4.

Перший контакт

Анастасія поділилася, що перший час в неї було повне заперечення та почалась депресія. Друзі та батьки були поруч кожну операцію та підтримували подружжя.

“Я намагалась осягнути те, що з нами трапилось. Чоловік досить швидко взяв себе в руки”, — розповіла жінка. 

Перші дні син не знав про травму батьків. Коли приїхав у лікарню, ледь стримав сльози. Намагався обійняти, але боявся доторкнутися до матусі, щоб не зробити боляче. 

Реабілітація 

Первинну реабілітацію подружжя пройшло у міській клінічній лікарні №4. Саме там Анастасія дізналася про методику активної реабілітації та познайомилась з інструкторкою першого контакту. 

У лікарні з парою працював психолог та фахові спеціалісти. Вони надавали весь спектр необхідної допомоги. Далі на подружжя чекала реабілітація в госпіталі міста Клевань, де з ними продовжили працювати вже інші інструктори першого контакту.

Яка саме робота була проведена в Клевані

За словами Анастасії, вони проходили “мінітабір”. Інструктори вчили володіти кріслом колісним активного типу, долати архітектурні перешкоди. Навіть самостійно долали сходи.

“Пройшли лекції по сексу, урології, адаптація вдома, облаштування житла, спорт для людей з інвалідністю, профілактика пролежнів тощо. Особливо запам’ятався наш перший самостійний вихід в місто на активній колясці, було страшно і захоплююче одночасно”, — поділилася пані Анастасія. 

Інструктор по роботі з парою Максим Фісянчук розповів, що пара була вмотивована вчитись та отримувати знанням. І не дивлячись на природний страх, вони зробили великі успіхи у користуванні кріслом колісним. 

Які складнощі виникають в повсякденному житті

Головною проблемою подружжя стало неадаптоване для візків житло. А ще — архітектурна недоступність, відсутні елементарні пониження бордюру та пандуси, якими неможливо скористатись. Щоб вийти на вулицю чи потрапити додому, їм потрібна допомога. 

“Раніше дорога до спортивного залу займала 15 хв, тепер нам потрібно 40-60 хвилин аби подолати цю відстань. До травми, ми не думали про те, що це пониження для когось може бути вкрай важливим, це здавалось неважливим”, — розповіла Анастасія.          

Не дивлячись на отримані травми, подружжя продовжує насолоджуватися життям. Вони записалися до спортзалу, який відвідують всією родиною та щодня гуляють з друзями. В майбутньому Анастасія хоче допомагати таким самим людям - з травмами - покращити якість їхнього життя так, як їм допомогли інструктори.

Нагадаємо, що родині, яка постраждала від удару по Підгородному, потрібна допомога. Писали ми й про те, що Ірина Верещук пообіцяла допомогу від уряду потерпілим від ракетного удару у Підгородньому. Також Інформатор публікував, як виглядають будинки у Підгородному після ворожого удару.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.