RU

Привласнення майже 6 мільярдів гривень: Коломойському оголосили третю підозру

Читать на русском

Читать на русском
Привласнення майже 6 мільярдів гривень: Коломойському оголосили третю підозру
Третю підозру Коломойському вручили в ізоляторі

14 вересня бізнесмену Ігорю Коломойському оголосили третю підозру. Стосується вона заволодіння коштами “ПриватБанку”. Гроші олігарх виводив на низку компаній.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.

У релізі СБУ зазначається, що з 2013 по 2014 роки Коломойський незаконно заволодів 5,8 мільярда гривень (на той період це було близько 700 мільйонів доларів). Для цього він створив злочинне угрупування, яке складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером.

Привласнення майже 6 мільярдів гривень: Коломойському оголосили третю підозру 1

Протягом вказаного періоду члени угруповання дозволили Коломойському нібито робити систематичні фіктивні “внески готівки у касу банку”, хоча насправді ніяких внесків банк не отримував.

Фейкові внески зарахували на особистий рахунок Коломойського і вони стали реальними безготівковими коштами. Щоб легалізувати віртуальні активи, Коломойський розплачувався ними у своїй підприємницькій діяльності. Зокрема, віддавав їх як позики та розраховувався ними за кредити підконтрольних йому підприємств, виводив їх за кордон, переводив у готівку і знімав у відділеннях банку.

Інформатор Україна пише, що кошти перераховували на наступні рахунки та адреси:

 • ТОВ «ФК ДНIПРО»;
 • власний рахунок Коломойського;
 • організація «ОБ'ЄДНАНА ЄВРЕЙСЬКА ОБЩИНА УКРАЇНИ»;
 • ТОВ «ПРОТОН-21»;
 • ТОВ «ЮБІ»;
 • ТОВ «ФК ГАМБИТ»;
 • ПАТ «НПК-ГАЛИЧИНА»;
 • власний картковий рахунок в «ПриватБанку»;
 • банківський рахунок в АТ «АЙБОКС БАНК» з подальшим перерахуванням коштів на рахунки компаній-нерезидентів: MARKS AND SOKOLOV LLC (США), HUGHES HUBBARD AND REED LLP (США), FIELDFISHER LLP (Велика Британія), NOMEA LAW FIRM (Швейцарія).

Коломойському повідомлено про додаткову підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

 • частина 3 статті 27, частина 3 статті 28, частина 2 статті 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення);
 • частина 3 статті 27, частина 5 статті 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого організованою групою, в особливо великих розмірах);
 • частина 3 статті 27, частина 3 статті 209 (легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом).

Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, раніше ми писали, що суд обрав запобіжний захід для Коломойського. Також читайте, що Коломойського підозрюють у шахрайстві та легалізації майна, отриманого злочинним шляхом. Крім цього, Інформатор повідомляв, що суд у Дніпрі позбавив компанію Коломойського права експлуатувати Дніпровський міжнародний аеропорт.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.