“Кавуневий” сезон добігає кінця – отже, в сміттєвих баках має бути менше органічних відходів. В деяких районах все залишилось, як і раніше: переповнені не тільки баки, навколо також вистачає бруду. На жаль, справа не тільки в кавунах. Інформатор проїхався по місту і подивився, де проблема з вивозом сміття ще є. Заїхали навіть у найвіддаленіші місця нашого Дніпра. А разом із цим — і поспілкувався з місцевими мешканцями.
Нагадаємо, що в Дніпрі вивезенням сміття займається переважно компанія "Екологія-Д". Також ОСББ можуть заключити договори з іншими приватними структурами - "Дніпрокомунтранс" та інші. Ситуацію по місту контролює департамент екологічної політики Дніпровської міської ради. Тиждень тому Інформатор спілкувався з заступницею керівника деартаменту Іриною Козловою. Вона розповіла нам, що сміття мають вивозити щодня, але зараз бракує працівників. Чи змінилась ситуація за тиждень - важко сказати: за словами посадовиці, зміни оцінювати поки що зарано.
Один з комунальників, який приїхав прибирати сміттєвий бак на вулиці Гончара, підтвердив нам "кадровий голод". Він також зауважив, що через брак робочих рук їм доводиться виходити в додаткові робочі зміни.
На Соколі-1 біля будинку №1 всі три баки наповнені сміттям. Одна з мешканок дивується цьому. Каже, що комунальників тут бачить раз на три дні.
“Зараз вони рідко приїжджають. В армію їх, мабуть, всіх позабирали”, – припускає жінка.
Але чому мешканцям районів, де сміття так рідко вивозять, не зменшать тарифи на його вивіз?
Заїжджаємо в Одинківку. Тут ситуація неоднозначна: на одних вулицях баки порожні, на інших – переповнені. Мешканці сусідніх будинків кажуть, що комунальники приїжджають рідко - раз на 2-3 дні, хоча раніше приїжджали двічі на добу. Люди говорили з ними та, як і ми, намагались з’ясувати причину таких нечастих візитів. Їм сказали, що приїжджають, коли проходить оплата. Коли грошей немає – не виїжджають. Місцевий мешканець, з яким ми спілкувались, припускає, що це через нестачу коштів. І звертає нашу увагу на те, що лише вчора сміття вивезли – а вже сьогодні бак переповнений. Деякі сусіди звозять сюди купу будівельного сміття.
Заступниця керівника департаменту екологічної політики Ірина Козлова повідомляла, що ще однією з причин затримки у вивозі сміття є саме борги, які виникають через неоплату послуг у деяких містян.
На початку вересня у Дніпровській міській раді наводили конкретні дані - борг за вивезення сміття становить близько 220 мільйонів гривень. У приватному секторі рівень оплат знизився до 65%, у багатоповерхівках – до 86%.
Є певні суперечності. Судячи з боргів покривати їх нема чим. Водночас бракує робочої сили. Але якщо не вистачає працівників на підприємствах - значить, у підприємства заощаджуються гроші, що мають витрачатись на зарплати. Тож чому борг все ще існує?
Навколо одного сміттєвого бака ми побачили купу брудного старого одягу та іншого домашнього майна. Чоловік, який відпочивав у дворі, розповів, що це справа рук його сусідів з першого поверху. За його словами, люди часто збирають непотріб біля сміттєвого бака. Яка мета – невідомо.
Мешканці Сокола і Перемоги не скаржаться, хоч і зізнаються: важко визначити, з якою періодичністю вивозять сміття. То раз на день, то раз на три дні – по-різному.
Тиждень тому Ірина Козлова казала, що все ще бракує 15 працівників для вивозу сміття. Якщо ця робота для вас - будь ласка, зверніться по гарячій лінії до Дніпровської міської ради. Номери телефонів:
Також ви можете звернутись щодо працевлаштування до компаній "Екологія-Д", "Дніпрокомунтранс" та інших, які займаються вивезенням сміття. Сподіваємось, що коли питання "кадрового голоду" вирішиться, в місті більше не буде переповнених баків.
Раніше ми повідомляли, коли у сміттєвих баках має зменшитись рівень відходів. Також читайте, що заважає комунальникам прибирати баки. Читайте і про те, яка ситуація зі сміттям в центрі Дніпра.
Фото: Максим Якушев