29 січня 2021 року жінці зателефонували від компанії “Служба миттєвого кредитування”. Вони нагадали про борг її доньки за кредитним договором. Позику на її ім’я нібито взяли у грудні 2020 року. Тепер колектори вимагають повернути гроші.
Це все відбулось поки жертва знаходилась в росії. Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію Інформатор Україна.
Як зазначається, шахраї використали номер телефону, який належав доньці, та отримали 3 тисячі гривень на картку в “Таскомбанке”. Щойно мати дізналася про борг, відразу пішла до Кам’янського відділу поліції в Дніпропетровській області та написала заяву про злочин. За даними слідства, договір про позику був укладений на сайті “Бистро Займ” 4 грудня 2020 року о 10:36 з мобільного телефону.
Мати постраждалої просила вилучити відомості щодо угоди з даних “Українського бюро кредитних історій”. Адже під час засідання з’ясувалось, що 25 вересня 2018 року її донька поїхала з України в рф та повернулась 16 грудня 2021 року. Спірна ж угода від її імені була укладена 4 грудня 2020 року.
Щоб приховати сліди злочину, аферисти використали сім-картку, якою користувалась дівчинка в Україні. З початку вересня 2018 року та до дня укладення договору номер був неактивний. Зазначається, що у мобільного оператора не знали, хто точно ним користується, адже пакет послуг нараховується за передоплатою. Тобто анонімно.
На те, що гроші дійсно забрали злочинці вказує той факт, що їх перерахували на картку в “Таскомбанку”. Втім, там в неї ніколи не було рахунків. Ба більше, шахраї використали застарілу інформацію та неправильно вказали прізвище жертви й адресу її проживання.
У відповідь на ці заяви представник “Служби миттєвого кредитування” наполягав, що угоду підписувала саме ця клієнтка. Окрім того, вона вже винна не 3 тисячі гривень, а понад 75 тисяч з урахуванням штрафів.
Суддя вивчила всі факти та визнала, що угода існує та гроші надавалися у позику на 16 календарних днів. Їх перерахували через платіжний сервіс WayForPay на банківську картку, яку зазначили у заявці. За правилами, договір є укладеним з моменту передання грошей. Втім, раз жінка їх не отримала, то інформацію про начебто її борг потрібно прибрати з даних кредитної історії. Таке рішення у січні 2023 року ухвалила суддя Самарського районного суду Дніпра (юридична назва суду – ред.) Інна Прінь.
Проте у квітні 2023 року ця історія продовжилась. До Дніпровського апеляційного суду звернулася представниця “Українського бюро кредитних історій”. Згідно з даними з судового реєстру, скаргу подали не на рішення, а тому, що суддя не визначила, хто мав сплатити судові витрати.
Суддя Прінь виправилася та вирішила, що “Служба миттєвого кредитування” та “Українське бюро кредитних історій” мають сплатити по 992 гривень.
Раніше ми писали, хто може отримати безвідсотковий кредит на власну справу та як це зробити. Писали ми й про те, що у Дніпропетровській області розшукують 38-річну жінку, яка переховується від суду.