Що слід мати вдома, щоб захиститися від наслідків радіаційної аварії: перелік

У МОЗ розповіли, які речі необхідно підготувати заздалегідь

Що слід мати вдома, щоб захиститися від наслідків радіаційної аварії: перелік

Війська рф не дотримуються жодних домовленостей та правил ведення війни. Вони постійно створюють ризики виникнення аварії на Запорізькій АЕС. Тому попри міжнародний нагляд за роботою атомної електростанції в Енергодарі, варто бути готовим до будь-яких надзвичайних ситуацій. Важливо запастись усім необхідним заздалегідь. 

У МОЗ надали поради, що слід мати вдома. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна

Захистити себе від впливу радіації можливо лише за умови дотримання трьох основних правил – перебувати в укритті, стежити за офіційною інформацію та виконувати вказівки органів влади.

Якщо у вашій місцевості трапилася радіаційна аварія, її можна перечекати в приміщенні. Також важливо заздалегідь запастись всім необхідним:

  • Скотч, плівку, щільну тканину тощо. Це стане в пригоді, якщо ви будете залишатися у будинку, а не в укритті;

Радіоактивний пил осідатиме на усіх можливих поверхнях, тому слід ущільнити вікна та двері. Після того – не підходьте до них близько. Не користуйтеся зовнішніми системами вентиляції чи обігріву, зменште можливість потрапляння повітря з вулиці.

  • Засоби гігієни: шампунь, мило;

Після входу у приміщення, необхідно змити з тіла весь пил та бруд, тому найкраще прийняти душ. За відсутності такої можливості — вимити руки, обличчя та відкриті ділянки шкіри. Намагайтеся не терти шкіру, адже це може пошкодити її, спровокувавши потрапляння радіоактивних речовин у рану.

  • Пластикові герметичні пакети, змінний одяг та взуття;

Після того, як ви змиєте з себе пил, слід переодягтися у чистий одяг. Попередній у МОЗ радять обережно зібрати у пластикові пакети (найкраще – герметичні) та покласти його якомога далі від людей чи домашніх тварин.

  • Їжа та вода;

Зробіть запаси їжі та води заздалегідь. Їх найкраще зберігати у герметичних контейнерах. Пляшкова вода у таких випадках вважається придатною до споживання. 

Важливо!  Кип’ятіння не знезаражує воду від радіоактивних речовин. Проте водопровідну воду можна використовувати для миття, але не для споживання.

  • Ліки;

Підготуйте запас ліків, які можуть бути потрібні вам за станом здоров’я. Зазначається, що йодид калію слід приймати лише тоді, коли ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС. У жодному разі не приймайте його "для профілактики" без потреби. Це може зашкодити вашому здоров’ю.

  • Засоби зв’язку.

Оскільки влада сповіщатиме про ситуацію та даватиме вказівки щодо дій, важливо придбати про наявність інтернету, телебачення. Зокрема, придбайте радіоприймач, який може працювати від батарейок у разі аварії на електромережах. Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел.

Також варто зібрати документи, адже вони необхідні у разі евакуації. 

Раніше ми писали, що робити у разі радіаційної небезпеки. Також читайте, що  у разі аварії на ЗАЕС доведеться евакуювати близько 200 тисяч людей з Дніпропетровської області. Нагадаємо, що на Запорізькій АЕС надзвичайно високий ризик витоку водню та розпилення радіоактивних речовин. Писали ми і проте, що робити у разі радіаційної небезпеки.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube