RU

Шлюб з військовослужбовцем за добу: як це працює, та які є нюанси

Читать на русском

Шлюб зареєструвати може і безпосередньо командування

Читать на русском
Шлюб з військовослужбовцем за добу: як це працює, та які є нюанси

Шлюб зареєструвати може і безпосередньо командування

Військовослужбовці, які знаходяться далеко від своїх наречених, можуть укласти шлюб дистанційно. Цією можливістю можуть скористатися і медичні працівники, і робітники правоохоронних органів (СБУ, ДБР тощо). Для цього потрібно лише паспорт, оформити відповідну заяву та подати її до ДРАЦСу через командування. 

Також шлюб зареєструвати може і безпосередньо командування. Дві сторони заповнюють заяви, командування оформлює та направляє до органів ДРАЦС. Інформатор зустрівся з адвокатом Станіславом Ліфлянчиком та з’ясував, які є нюанси дистанційної реєстрації шлюбу. 

“Треба розуміти, що в орган ДРАЦС він подав документи не особисто, як це зазначено в сімейному кодексі. Якщо подав не особисто, то це підстави для визнання шлюбу недійсним”, — акцентував Станіслав. 

 

Три питання, які викликає нова постанова 

Перше питання адвоката полягає в тому, що Кабінет міністрів не є законодавчим органом. Він не має право вносити зміни в кодекси. Але фактично це зробив. Тобто в кодексі є пряма заборона на дистанційне укладення шлюбу та відсутність органу ДРАЦСу при реєстрації, Кабінет міністрів пише інше. 

Друге питання — чи достатньо кваліфікації у командування, чи медичної установи для оформлення шлюбу, заяви чи акту цивільного стану.

“Простіше кажучи сторони підписали документи. Все подали, все направили і тому подібне, а в ДРАЦСі потім виявилось, що він не зареєструвався через те, що була якась помилка. Буква не там написана і тому подібне”, — каже адвокат.

І третій момент — таке поняття, як нікчемність шлюбу. Недійсність шлюбу в даному випадку. І чи не буде у нас потім питання пов’язані з недійсністю шлюбу. 

“Наприклад, моделюємо ситуацію, дівчина знаходиться на мирній території України. Її тепер вже чоловік знаходиться в зоні бойових дій. Вони уклали отаким от шляхом шлюб. Він, на жаль, помирає. Вона становиться  спадкоємицею і їй належить той спадок, те майно яке належало йому. Їй, його дітям, а також його батькам. І тут можуть виникнути суперечки стосовно цього в суді”, — аргументував Ліфлянчик. 

Станіслав наголосив, якщо у вас є хоч маленька можливість приїхати з коханим чи коханою до ДРАЦСу, краще це зробити. Так ви зможете оформити шлюб, як написано в сімейному кодексі. Це убезпечить вас від неприємних наслідків. 

Оформлення шлюбу в застосунку “Дія”

Що ж стосується оформлення шлюбу в застосунку “Дія”, то це буде відповідати чинному законодавству. 

“Це буде трішки інше, ніж просто дистанційне подання. Справа в тому, що органи ДРАЦС, вони будуть внесені безпосередньо до “Дії”. І коли особа подає щось через “Дію”, або ставить свій електронний підпис через “Дію” — це вважається особистим поданням документів безпосередньо до органів ДРАЦС. Тобто тут не буде ніякої там ланки подання до командування тощо. І Це можна врегулювати. А ось наразі, що відбувається - це не відповідає”, — запевнив адвокат. 

Зазначимо, що дана послуга буде доступна вже наприкінці жовтня. 

Якщо вам потрібна допомога адвоката

Станіслав Ліфлянчик — адвокат, який допоможе владнати будь-які юридичні питання. Якщо вам необхідна консультація спеціаліста, телефонуйте пишіть у Facebook чи Instagram.

Раніше ми писали, хто з чоловіків може перетнути кордон під час війни. Що для цього потрібно читайте тут. Писали ми й про те, хто не підлягає призову на військову службу.

Відео: Дмитро Плаксін 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.