Як мінімум – неприємно гуляти містом і відкривати вікна для провітрювання. Як максимум – щуряча навала і поширення інфекційних захворювань. Схоже, комунальники не розуміють наслідків переповнених сміттєвих контейнерів, бо немає іншого пояснення ігноруванню сміттєзвалищ в центрі міста.
Інформатор проінспектував вулиці Дніпра і поспілкувався з мешканцями будинків, які вимушені спостерігати за стихійним сміттєзвалищем біля своїх будинків. Окрім них, ситуацією обурюються і працівники офісів, які виходять на вулицю на перекур чи випити кави.
“Дуже часто наші сміттєві баки заповнені. Наче і забирають часто, але часто і наповнюються. Я так розумію, наша міська адміністрація чи відповідні органи не відслідковують, як часто і де потрібно забирати це сміття. Зараз прохолодно, і немає запаха. А коли була спека – за 30-40 градусів – сморід стоїть неймовірний”, – скаржиться один з працівників офісу, якого ми зустрічаємо на ґанку по вулиці Жуковського. Чоловік зауважує: центр Дніпра заповнений сміттям, а це візитівка нашого міста.
На вулиці Паторжинського ситуація зі сміттям не ліпша. Перехожий, у якого запитуємо думку стосовно цього, зізнається: переповнені баки тут спостерігав протягом двох років. Весь цей час чоловік працював неподалік, тому мав змогу проходити повз ледь не щодня. Жодного разу він не бачив тут комунальників. Можливо, це просто збіг обставин, але становище було на стільки критичним, що біля баків завелися щури.
На проспекті Яворницького біля будинку 41 бачимо ряд сміттєвих баків – причому одні відрізняються від інших ззовні. Працівників офісу, якого зустрічаємо поряд, каже про те, що одні баки належать КП “Комунтранс”, і вони дуже рідко вивозять сміття. Кому належать інші баки – він не знає, але відмінність між ними очевидна.
Ми звернулися за коментарем до департаменту екології Дніпровської міської ради, і ось що нам сказали:
"Однією з найголовніших причин збою в графіках вивезення сміття наразі є нестача водіїв спецавтотранспорту, але є також проблеми браку запчастин для ремонту техніки та низький рівень оплати за послугу. Але потрібно розуміти, що підприємство навіть у таких умовах працює на результат. І якщо відбувається затримка, то проблема фіксується і накопичення ліквідовуються. Всі ці процеси відслідковуються і контролюються кожен день".
Раніше ми писали про те, як в Дніпрі вирішують проблему зі смородом та переповненими контейнерами. Також пояснювали причини виникнення скупчень сміття в різних районах Дніпра. Окрім того, гризуни розносять сміття по центральному проспекту міста.
Фото, відео: Владислав Степанов