Пан Олег приїхав до Дніпра з Маріуполя на початку повномасштабного вторгнення. Тут разом з дружиною вирішив відродити втрачений зообізнес. У рідному місті вони вирощували акваріумних риб, розводили тварин, комах, а також мали мережу власних магазинів.
На жаль, усе знищили російські окупанти. Інформатор поспілкувався з переселенцем та дізнався у чоловіка з якими викликами довелось зіткнутись та що допомагає їх вирішувати.
Олег понад 20 років будував у Маріуполі власний бізнес. Напрямок обрав зоотовари, бо дуже полюбляє тварин. Згодом вирішив опанувати акваріумістику. І не прогадав. Чоловік став найбільшим постачальником риби на сході країни та загалом в Україні. Маріуполець мав ферму з вирощування акваріумних риб, розведення домашніх тварин і комах та мережу зоомагазинів.
Наприкінці 2020 року Олегу вдалося реалізувати свою давню мрію. Він відкрив у Маріуполі перший та кращий супермаркет з продажу тварин. Це кремезна двоповерхова будівля з сотнями акваріумів з різноманітними рибками, тераріумі та маленького зоопарку.
“У нас було 10 магазинів, акваферма, де ми розводили, утримували, перетримували, підрощували акваріумних риб. Розводили комах кормових. Акваферма була досить велика, на 10 тонн води, це понад 500 акваріумів. І також у нас був збудований нещодавно відкритий супермаркет. Супермаркет для продажу тварин, акваріумних риб, земноводних тощо. Там навіть продавалися маленькі мавпочки”, - говорить Олег.
В Маріуполі все починалось дуже швидко. Місцеві мешканці сподівались, що активні бойові дії скоро закінчаться і ворог не буде бомбити портове місто. Але сталось зовсім інакше. Підприємець згадує, що через декілька днів після початку повномасштабного вторгення у місті зникло світло, тепло та вода. Весна була дуже холодною, тому врятувати тварин не вдалося. Усе знищили російські військові.
“Ми сподівалися, що це не надовго. Що Маріуполь лишиться цілим. Але на жаль на 7 день у нас відключили воду, світло, газ. На вулиці було мінус 10. Тобто весна була дуже холодною. Були дуже великі обстріли і ми постійно ховалися. Тому, на мій превеликий жаль, ми не змогли врятувати нікого”, - каже переселенець.
Разом з родиною чоловік переїхав до Дніпра. І тут довелось починати все з початку. Переселенець розповідає, що дуже допомогли друзі та колеги по бізнесу.
“Починали ми з дрібниць. Поступово збільшували, збільшували. Зараз у нас досить великий асортимент. У нас є практично все”, - зазначає Олег.
Для 60-річного бізнесмена відродження зообізнесу далось важко. Але на допомогу прийшла дружина, яка у всьому підтримує чоловіка. Перші місяці заробляли тільки на оплату обов'язкових платежів. Зараз все зароблене вкладають у розвиток.
“Важко розпочинати у перші три-чотири місяці, бо є певні витрати, які потрібно покривати. А тебе люди не знають і ставляться з побоюванням. Треба пережити початковий етап”, - радить бізнесмен.
Олег і його родина дуже чекають на перемогу та вірять в ЗСУ. Чоловік каже, що родина планує повернутись до рідного міста та заново збудувати втрачене. А всім іншим переселенець радить не втрачати віру у себе та займатись улюбленою справою.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що переселенець розповів про життя в окупації та виїзд до Дніпра через 4 країни. Крім того, ми писали, що до Дніпра з Бахмуту евакуювали жінку, яка тривалий час жила сама під обстрілами. Також читайте, що у Дніпрі 26-річний нацгвардієць із Маріуполя розповів про життя в облозі.