RU

Строки оновлення військово-облікових даних пропонують збільшити: якими вони можуть стати

Читать на русском

Читать на русском
Строки оновлення військово-облікових даних пропонують збільшити: якими вони можуть стати
Нардеп Вадим Ар'єв заявив, що громадяни не зможуть фізично оновити дані за 60 днів

Термін оновлення військово-облікових даних може стати більшим. Про відповідний законопроєкт розповів нардеп від “Європейської Солідарності” Вадим Ар’єв. Планується, що термін становитиме 150 днів, а не 60 (тобто виросте у 2,5 раза). 

За словами Ар’єва, усі військовозобов’язані не встигнуть оновити дані за 60 днів. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Інформатор Україна.

“Зараз система ТЦК виявилась не готовою прийняти ту кількість громадян, які пішли оновлювати дані. Оскільки після оновлення даних в застосунку "Резерв+" і інформації про розшук все одно потрібно йти до ТЦК. Це свідчить про те, що застосунок розроблявся дуже швидко й у стислі терміни. Мало того, потім виявилось, що коди, які були використані для створення застосунку, були скопійовані зі шкільної програми”, – зазначив він.

Ар’єв заявив, що на наступне засідання парламентського Комітету з питань цифрової трансформації викликали заступницю міністра оборони, а також поставили низку питань до уряду. Зокрема, про те, звідки були виділені кошти на створення застосунку “Резерв+” та чи проводився конкурс на розробника програмного забезпечення.

“Громадяни просто не зможуть фізично оновити дані за 60 днів. І вони можуть отримати великі штрафи. Саме тому ми з колегами сьогодні реєструємо законопроєкт про збільшення терміну для оновлення даних військовозобовʼязаних з 60 до 150 днів. Ми будемо вимагати від уряду та Міноборони зробити застосунок таким чином, щоб розвантажити ТЦК й питання, які можна вирішити лише після відвідування Територіального центру комплектування, можна було б вирішити онлайн”, – відмітив Ар’єв.

Нагадаємо, раніше ми писали, чи можуть присилати повістки 17-річним у Дніпропетровській області. Також читайте, чи є інформація у застосунку “Резерв+” офіційним документом та чи має вона юридичну силу. Крім цього, Інформатор повідомляв, що у обласному ТЦК у Дніпрі розповіли про те, що буде, якщо видалити "Резерв+" з телефону.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.