Вже втретє реконструювати спортивний палац “Метеор” у Дніпрі не вдалося. Суд визнав останній договір з реконструкції спортивного палацу «Метеор» недійсним. Таким чином, прокурори повернули до бюджету понад 28 мільйонів гривень авансу за роботи.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Дніпропетровську обласну прокуратуру.
Варто нагадати, що у 2013 році Кабмін затвердив перелік об'єктів будівництва спортивних споруд до Євробаскету-2015. До цього списку потрапив і універсально-видовищний спортивний палац Південмашу «Метеор». Реконструкцію мали закінчити до 31 грудня 2014 року. Але розпочалася війна на сході України, і від проведення Євробаскету-2015 в Україні Міжнародна федерація баскетболу (ФІБА) відмовилася з міркувань безпеки. Тому на початку 2014 року роботи на «Метеорі», як і на інших баскетбольних об'єктах, припинилися. Все, що тоді встигли зробити – це повністю зруйнували внутрішнє планування «Метеора», залишивши коробку та стелю.
У 2016 році у «Метеора» з'явився ще один шанс. Дніпро вийшов у фінал національного відбору столиці Євробачення – 2017 і саме “Метеор” міг стати великою сценою. Але не склалося. Тоді старту ремонтних робіт завадили судові тяганини щодо повернення льодового палацу на баланс підприємства, якому воно належало.
І ось третя спроба. У липні 2021 року стало відомо, що спортивний комплекс «Метеор» має отримати нове життя. Тоді ж оголосили тендери на реконструкцію. 11 листопада торги закінчилися, а у грудні 2021 року стартували демонтажні підготовчі роботи. Востаннє команда Інформатора фільмувала як виглядає “Метеор” у січні 2022 року.
Як встановили прокурори, договір між Департаментом капітального будівництва облдержадміністрації та товариством з обмеженою відповідальністю уклали у листопаді 2021 року. На реконструкцію виділили 1 мільярд 365 мільйонів 428 гривень. Оновлений комплекс "Метеор" мав відкритись до кінця 2023 року. Підрядник отримав аванс у розмірі понад 28 мільйонів гривень на придбання будівельних матеріалів. Однак, посилаючись на введення у державі воєнного стану, умови договору не були виконані.
Прокуратура звернулася до суду з позовом та повернула бюджетні кошти у сумі понад 28 мільйонів гривень. А реконструкція так і не була завершена.
Нагадаємо, що у Дніпропетровській області судитимуть чоловіків, які створили нелегальний гральний заклад. Також читайте, що у Дніпрі підприємці розкрадали державні кошти через збут гірничого обладнання. Писали ми про те, що троє мешканців Кам'янського заробили на продажі неіснуючої техніки через інтернет мільйон гривень.