“Тут не роздають повістки, а допомагають”: роз'яснення Міноборони про роботу рекрутингових центрів

“Тут не роздають повістки, а допомагають”: роз'яснення Міноборони про роботу рекрутингових центрів
Мешканців Дніпра запрошують відвідати рекрутинговий центр

У Дніпрі на Слобожанському проспекті відкрили центр рекрутингу української армії. Тут розповідають про вакансії в армії. У зв'язку з цією подією у дніпрян виникло багато питань.

Ексклюзивно для Інформатора уповноважений представник Міністерства оборони України з питань рекрутингу Олексій Бежевець відповів на найпоширеніші запитання.

Що таке рекрутинг та у чому його принципова різниця від ТЦК?

За словами пана Олексія, рекрутинг - це про добровільний вибір людини та про свідоме ставлення до свого майбутнього. У цьому і є принципова різниця між ним і Територіальним центром комплектування. 

“В першу чергу, у порівнянні з ТЦК - це цивільне середовище, це цивільні рекрутери. Тут не роздають повістки, тут відповідають на питання і допомагають зрозуміти, як можна потрапити на службу до Збройних сил”, - пояснив Бежевець. 

 

Яка головна мета центрів з рекрутингу в українську армію? 

Щодо головної мети створення таких центрів, то за словами уповноваженого представника Міністерства оборони України з питань рекрутингу, це дати можливість людям у комфортних умовах поставити усі питання, які їх цікавлять щодо армії. Крім того, подивитися, які є вакансії та зробити вибір, поспілкувавшись з військовими.

Як можна звернутись до рекрутингового центру?

Ініціатори проєкту запевняють, що будуть усі канали зв'язку між потенційними військовими та працівниками рекрутингового агенства. Буде три варіанти:

  • прийти особисто до Прозорого офісу на Слобожанському проспекті;
  •  зателефонувати;
  •  написати на електронну адресу. 

“Але ми закликаємо всіх приходити. Це можна зробити неодноразово. Не знайшов собі зараз вакансію - прийди ще раз. Залиши свої дані і під тебе будуть підшуковувати позиції, які найбільш підходять під твої побажання”, - говорить пан Олексій.  

Які посади наразі актуальні?

Спочатку обробляється запит від частин, що знаходяться у цьому регіоні. Потім підтягуються вакансії інших військових частин. 

“Ми говоримо не тільки про Збройні сили. Ми говоримо про Сили оборони загалом. Тобто це і Національна гвардія, і прикордонники. Кожен тиждень набір вакансій змінюється”, - додає представник Міноборони. 

Через рекрутинговий центр можна піти на службу тільки за контрактом?

За словами нашого співрозмовника, в першу чергу будуть пропонувати контракт. Але вже зараз розглядають можливість мобілізації без контракту. 

“Генеральний штаб дав новий порядок і алгоритм власне залучення добровольців до лав Збройних сил. Відповідно сьогодні по переліку частин пріоритетного комплектування, а туди входить трошки менше ніж 80 військових підрозділів, людина може зайти і через мобілізацію без контракту”, - говорить чоловік. 

Яка заробітна плата наразі актуальна у військових?

Бежевець підкреслює, що служба в армії має три види забезпечення. Грошове, речове та харчове. Заробітна плата коливається від 20 до понад 100 тисяч гривень, залежно від посади. Також представник Міноборони додав, що обов'язково всі потенційні військові підлягають навчанню. 

“Ніхто не потрапляє зараз на службу без належної підготовки. Мінімум один місяць базова загальновійськова підготовка”, - зазначив він. 

На останок уповноважений представник Міністерства оборони України з питань рекрутингу закликав дніпрян приходити до центрів та дізнаватись усю необхідну інформацію про вакансії в армії. При чому, наразі не існує ніяких гендерних перешкод. Тож, запрошують, як чоловіків, так і жінок. 

Повне інтерв'ю з паном Олексієм можна переглянути тут

Нагадаємо, що у Дніпрі відкрили перший рекрутинговий центр. Раніше ми повідомляли, що у Раді прокоментували концепт закону про мобілізацію, який оприлюднив журналіст Юрій Бутусов. Він передбачає запровадження штрафів у 200 тисяч гривень та заборону на виїзд. 

Фото та відео: Антон Гордієнко

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube