У Дніпрі продають собак з фальшивими паспортами та щепленнями: поради юриста

У Дніпрі продають собак з фальшивими паспортами та щепленнями: поради юриста
За це передбачена кримінальна відповідальність

У березні 2021 року ми писали про те, що в Дніпрі жінка продавала цуценят із фальшивими паспортами та щепленнями. Проте тварини продовжували хворіти, оскільки ніякі вакцини їм не робили. І коли ветеринарам приносили собаку, яка хворіє на ентерит, проте в паспорті є наліпка, що щеплення від нього зроблено, все ставало зрозуміло.

Минуло майже два роки і історія повторилася. Ветеринар Катерина знову зіткнулася з тією ж самою проблемою. Про це повідомляє Інформатор.

Тільки тепер не йорки, а цуценята французького бульдога. До того ж судячи з об'яви, продає тварин та сама жінка.

"16 січня до нашої клініки звернулись власники двох цуценят французських бульдогів з приводу подальших вакцинацій. Але! Знов вакцинації фейкові, наліпки роздруковані, підпис той самий, що і минулого разу", - написала Катерина.

Вартість одного цуценяти - 20 тисяч гривень. Це доволі багато для собаки такої породи, ще і з підробленим паспортом. Оскільки собачка може підчепити той самий ентерит, смертність від якого складає 80%.

Порівнявши свіжі наліпки про щеплення з наліпками позаминулої давності, виявилося, номер серії вакцини той самий, що і пару років тому. Відмінність тільки у терміні придатності. Нагадаємо, що підроблення паспорта для тварин - кримінальне порушення.

Знову та сама історія
Знову та сама історія

Як відрізнити підроблену наліпку

Після того, як тварині роблять щеплення від ентериту в паспорт вклеюють спеціальну наліпку, що містить інформацію про дату вакцинації та серійний номер.

"Наліпки відрізняються від оригінальних, але це помічають лише лікарі, які регулярно працюють із вакциною. Наліпки просто роздруковані на плотері", - поділилася ветеринар.

Слова Катерини підтверджують інші фахівці. Якщо порівняти наклейки вклеєні в клініці та продавчинею собак, то можна знайти цілу низку відмінностей: колір, шрифт терміну придатності та серії. Відривні зубці різні. На оригінальних етикетках білий куточок не клеїться, щоби було зручно відривати від флакона, а в паспорті приклеєно все. В оригінальній - на стороні, що клеїться, етикетки є "сіточка", її видно через світло, на підроблених - сіточки немає.

Нагадаємо, що у 2021 році ветеринари звернулися до представництва Zoetis в Україні щодо перевірки вакцин, зроблених заводчицею. В результаті їм повідомили, що вакцини з таким реєстраційним номером не існує, а термін придатності, вказаний на наклейках, взагалі не є реальним.

Лікарі намагалися самі вийти на контакт під приводом купівлі цуценя. Однак фото паспорта скидати жінка відмовилася і постійно переводила тему розмови. Реальні покупці також телефонували їй, але відповіді не отримали.

ЩО РОБИТИ У ПОДІБНІЙ СИТУАЦІЇ

Юрист Роман Коган зазначає, що порядок заповнення ветеринарного паспорта, у тому числі, відомості про щеплення тварини – регулює наказ Мінагрополітики "Про затвердження Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їхнього обліку". Пункт 3.4. цього наказу вказує наступне: "Підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта на тварину є огляд тварини державним інспектором ветеринарної медицини, уповноваженим та/або ліцензованим ветеринарним лікарем та наявність відповідних діагностичних, профілактично-лікувальних обробок, включаючи обстеження та щеплення".

Що стосується щеплень, юрист вказує, що дублікат наклейок має бути разом з ампулою для щеплення - маркування наклейки та ампули мають бути ідентичними, щоб визначити серію, номер та дату ампули з вакциною, яку вводять тварині. Також слід звернутися до пункту 2.5: "До ветеринарно-санітарного паспорта на тварину, крім загальних даних про тварину, вносять дані про проведення дегельмінтизації, обов'язкові щеплення від сказу та інших інфекційних хвороб".

З цього випливає, що ветеринарний паспорт є уніфікованим документом, який має юридичну силу. Також він має низку обов'язкових вимог, порушення яких може мати плачевні наслідки. Йдеться про порушення статті 358 Кримінального кодексу - підробка документів, печаток, штампів та бланків, збут або використання підроблених документів, печаток, штампів.

"Якщо жінка продає нещеплених собак видаючи за щеплених з метою на цьому заробити (включити вартість щеплень у ціну продажу), то в наявності стаття 190 Кримінального кодексу України - шахрайство. В силах потерпілих, у тому числі, ветеринара - написати заяву в поліцію про скоєні злочини даною громадянкою, яка продавала собак і видавала такі паспорти. Якщо її провину буде встановлено, потерпілі, ймовірно, зможуть навіть отримати можливість компенсувати моральні збитки, оскільки їм довелося перелікувати своїх домашніх улюбленців”, - каже Роман..

Також Роман Коган додав, якщо поліція не реагує на заяви та не відкриває кримінального провадження, необхідно скласти скаргу слідчому судді в районному суді щодо знаходження району, де відділення поліції.

"Якщо потерпілі не в курсі, як правильно написати заяву в поліцію, то як адвокат можу допомогти", - завершив адвокат.

Заводниця продавала цуценят з наявністю всіх щеплень
Заводниця продавала цуценят з наявністю всіх щеплень
Цуценят довелося ревакцинувати
Цуценят довелося ревакцинувати
Дублікат наклейок має бути разом з ампулою для щеплення
Дублікат наклейок має бути разом з ампулою для щеплення

Раніше ми повідомляли про те, що у Дніпрі рятують травмоване кошеня. Писали ми й про те, що  у Дніпрі рятують котика, у якого у нирках кристали. Також читайте, що у Дніпрі рятують життя маленького песика

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube