RU

У Дніпрі та області розпочався навчальний рік: як проходять заняття 1 вересня

Читать на русском

У Дніпрі стартував навчальний рік

Читать на русском
У Дніпрі та області розпочався навчальний рік: як проходять заняття 1 вересня

У Дніпрі стартував навчальний рік

День знань, який відмічають 1 вересня, - світле та добре свято. Але цього року через повномасштабну війну в школах Дніпра не було традиційних лінійок. Навчальний рік розпочався дистанційно.

Заклади освіти будуть визначати структуру навчального року. У кожному з них педагогічна рада буде вирішувати, скільки триватиме навчальний тиждень (5 чи 6 днів), день та заняття. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на публікацію Дніпропетровської обласної ради.

Уроки будуть проводити онлайн в більшості громад регіону. Таке рішення зокрема прийняли у Апостолівській, Зеленодольській, Верхньодніпровській, Вільногірській, Марганецькій, Новомосковській, Нікопольській, Магдалинівській, П'ятихатській громадах, а також у Дніпрі та Кривому Розі.

«Органи місцевого самоврядування ухвалили рішення щодо організації освітнього процесу, відповідно до яких 90 % закладів загальної середньої освіти області працюватимуть у дистанційному форматі, інші — за змішаною формою навчання. До 1-х класів у 2022-2023 навальному році зараховано 26 тис. дітей, з них понад 1 тис. із числа внутрішньо переміщених осіб. Загалом до шкіл області зараховано майже 12 тис. дітей переселенців. Якщо діти продовжуватимуть приїжджати до нашої області, школи зараховуватимуть їх на навчання. Заклади освіти усіх 86 територіальних громад готові забезпечувати якісне навчання дітей, які в умовах воєнного стану вимушені змінити місце свого проживання. Понад 42 тис. школярів області (близько 12 % від загальної кількості) перебувають за кордоном і продовжуватимуть здобувати українську освіту онлайн або за сімейною формою чи екстернатом. Сьогодні о 9:00 заклади освіти долучилися до всеукраїнського уроку «Повертаємось до навчання», який транслювався у прямому ефірі спільного телевізійного марафону за участю відомих українців», – сказала Людмила Телегіна, начальниця відділу загальної середньої освіти департаменту освіти і науки ДніпроОВА.

Голова обласної ради Микола Лукашук зазначив, що перш за все – безпека наших дітей та працівників закладів освіти. Тим більше, що досвід дистанційного навчання є і у школярів, і педагогів.

Мер Дніпра Борис Філатов відмітив, що рішення про дистанційне навчання було непростим, але його ухвалювали зі згодою батьків та розумінням вчителів. 

"Зараз головною стала не форма, а зміст. Нині обов’язково будуть і радість від зустрічі — хоч і онлайн, — і необхідні знання, і нові мрії. Колись про події нашого сьогодення учні читатимуть у підручниках історії — ходячи до школи в мирній та вільній країні", – написав міський голова.

У пресслужбі Дніпровської міської ради відмічають, що загалом мережа закладів загальної середньої освіти Дніпра залишилася незмінною — це 154 заклади, з них 152 — денні школи і два заклади для дітей з особливими освітніми  потребами. Загалом у 2022-2023 навчальному році у школах Дніпра здобувають освіту 104 тис. 282 учні, з них 8 тис. 545 — у перших класах. Також у місті 175 дитячих садочків, три інклюзивно-ресурсні центри та центр професійного розвитку.

Інформатор вітає з новим навчальним роком! Бажаємо усім батькам терпіння! 

Будь ласка, бережіть себе та не ігноруйте сигнали тривоги.

Нагадаємо, раніше ми писали, які виші потрапили в топ-200 найкращих університетів України. А тут читайте про зміни у шкільній програмі.

Платон Бережний

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.