У Дніпрі вигадали нову платіжку за тепло: власники автономного опалення вимагають її скасувати

У Дніпрі вигадали нову платіжку за тепло: власники автономного опалення вимагають її скасувати
У Дніпрі власників автономного опалення змушують платити за тепло в під'їзді: вони намагаються скасувати платіжку

Читач Інформатора, який вже понад 10 років має автономне опалення, здивувався, що тепер він має платити комунальному підприємству “Теплоенерго” за обігрів під’їзду. Мешканці з автономним опаленням створили петицію до Кабміну. У ній вони вимагають заборонити комунальникам Дніпра стягувати плату де-факто за повітря. 

Комунальне підприємство “Теплоенерго” міськради Дніпра вирішило скористатися підзаконними нормами та встановити новий тариф для громадян. Наш читач звернув увагу на те, що, як виявилося, він має борг перед КП “Теплоенерго” попри те, що вже понад 10 років користується автономним опаленням. 

Як з’ясувалося, КП “Теплоенерго” запровадило новий тариф для мешканців будинків у Дніпрі “за опалення підʼїзду, підвалу, горища та інших технічних приміщень”. Тобто хочеш, щоб у під’їзді було не мінус 5 градусів взимку - заплати. Нарахування відбувається за методикою, в якій доволі важко розібратися, не маючи фахової освіти. 

На гарячій лінії КП “Теплоенерго” обуреним мешканцям міста радять підписати петицію проти цього нового платежу. Більше там нічого не коментують. Методика застосування для цього тарифу передбачена Постановою Кабміну №830 від 21.08.2019 “Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії” і Наказу №315 Менрегіонбуду від 22.11.2018 “Про затвердження Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг”. 

18 жовтня 2024 року на сайті Кабінету Міністрів України було зареєстровано петицію про незастосування Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг та скасування нарахувань за тепло власникам автономного опалення, розрахованих за цією методикою. Збір підписів завершується через 11 днів. Наразі зібрано лише 1780 підписів з необхідних 25 000. Тож, вірогідно, автори не встигнуть зібрати необхідні підписи, а Уряд цю петицію не розгляне. У тексті автори зазначають, що згідно з розрахунками фахівців Київського національного університету будівництва і архітектури Методика розподілу включає некоректні та необгрунтовані формули та коефіцієнти.

“Ця методика є грабіжницькою для власників автономного опалення, яким нараховують платню за неіснуючі послуги. Наприклад приходять нарахування за опалення місць загального користування (МЗК), коли системи опалення МЗК не у будинку не існує, труби у підвалах та горищах ізольовані, а отже послуга з опалення МЗК фактично не надається. Температура у таких МЗК, підтримується на належному рівні, виключно за рахунок теплопередачі від опалюваних приміщень (у тому числі і приміщень з індивідуальним опаленням) через несучі конструкції. У Методиці взагалі не передбачено варіант, що кількість теплової енергії на опалення МЗК дорівнює нулю. При цьому нарахування йдуть ще й від площі квартир, а не МЗК. Методика не враховує те, що квартири з автономним опаленням також віддають тепло будинку, як і квартири з центральним опаленням. Власників автономного опалення змушують ставати абонентом тепломереж, коли вони не споживають послуг, що тепломережа надає”, - йдеться у тексті петиції.

Нагадуємо, що у частини мешканців міста під час стабілізаційних та аварійних відключень світла зникає централізоване опалення, доводиться мерзнути. Як ситуацію прокоментували у департаменті благоустрою та інфраструктури міськради Дніпра, якому підпорядковується КП “Теплоенерго” - читайте тут.

Дмитро Чернишов

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube