У Дніпропетровській області отруйні павуки кусають людей

У Дніпропетровській області отруйні павуки кусають людей
У Дніпропетровській області активізувались отруйні павуки

З потеплінням у Дніпропетровській області активізувались отруйні павуки. Вони кусають людей. Серед постраждалих — жителька Нікополя. 

Про це пише Інформатор з посиланням на публікацію ДУ “Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ”. При укусах отруйних павуків з’являються такі симптоми: 

  • набряки;
  • нариви;
  • у деяких випадках – некроз тканин, сильні алергічні реакції.

У разі укусу павуків потрібно негайно звернутися до лікаря. А також — пити багато води. 

Як виглядають отруйні види павуків:

Каракурт (або “Чорна вдова”)

Каракурт (або “Чорна вдова”)
Каракурт (або “Чорна вдова”)

Його отрута набагато потужніша, ніж у тарантула. Самиці павука під час шлюбного сезону можуть мати червоні плями на тілі, які зникають пізніше. Їхні покуси небезпечні для людини, викликають сильний біль, судоми, тремтіння тіла, підвищення температури, проблеми з диханням і м'язові болі. Ці павуки найбільш небезпечні у червні-липні до першої половини вересня. 

 

Тарантул

Тарантул
Тарантул

Тарантули мають темно-буре верхнє тіло і чорне нижнє. Вони можуть бути до 37 мм і мають волохатість. Вони зазвичай зустрічаються під камінням, у степу, на городах, де будують свої нори. Під час міграції збільшується ризик покусів людей і домашніх тварин. Вони не нападають самі по собі і не несуть загрозу, якщо до них не доторкатися.

Жовті павуки Сак 

Жовті павуки Сак
Жовті павуки Сак

Павуки поширені в більшості європейських країн, включаючи Україну, особливо у південних областях. Вони досягають розмірів до 10 мм і є дуже отруйними. Їхні житла нагадують павутинні мішки, що ховаються під камінням. Гнізда павуків легко розпізнати за їх трубкоподібною формою. Жовті павуки приваблює запах бензину, тому вони часто зустрічаються під паливною системою автомобіля, в гаражах і інших місцях.

Ангіопа –  павук-зебра (павук–оса) 

Ангіопа –  павук-зебра (павук–оса)
Ангіопа – павук-зебра (павук–оса)

Цей павук раніше був поширений тільки у Криму, а тепер зустрічається майже по всій Україні, від півдня до північно-західної частини. У нашій області він також дуже поширений. Цих павуків легко впізнати за черевцем, розмальованим чорними і жовтими смужками. Самиці досягають розміру до 7 см, а самці є значно меншими і не мають яскравого забарвлення. Павуків-зебр можна зустріти в невеликих рівчаках, присадибних ділянках, городах, а також серед кущів малини, смородини і аґрусу.

Ерезус чорний

Ерезус чорний
Ерезус чорний

Це рідкісний вид отруйних павуків, якого ще називають “павук-сонечко”. У самців червоне черевце з чорними крапками, наче у “божої корівки”, самиця повністю чорна. Покуси цих павуків викликають потужні алергічні реакції.

Нагадаємо, що у Дніпропетровській області змія вкусила 26-річну жінку, яка працювала на дачі: її шпиталізували. Також читайте, що у Кам'янському 7-річну дівчинку вкусила змія. Писали ми й про те, що у Дніпрі на Суворова до жінки у квартиру заповзла рідкісна змія.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube