“У мене позиція дуже проста”: Залужний розповів про мобілізацію пів мільйона чоловіків, ротацію та демобілізацію

“У мене позиція дуже проста”: Залужний розповів про мобілізацію пів мільйона чоловіків, ротацію та демобілізацію
В Україні відбулась пресконференція, на якій виступив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний

У вівторок, 26 грудня, відбулась пресконференція головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Там він розповів про мобілізацію чоловіків, ротацію та демобілізацію. Та наголосив, що при формуванні потреби враховуються ресурси, зброя, боєприпаси, техніка, у тому числі люди. Зокрема, скільки громадян втратили на війні, скільки можуть втратити в наступному році, та скільки необхідно для формування тих чи інших частин та підрозділів. 

Саме ці показники формуються у загальну цифру людей, яких необхідно мобілізувати. Про це пише Інформатор з посиланням на брифінг. 

“Що стосується Уряду, то я хочу сказати, що українське законодавство досить чітко розмежовує усі функції, хто бере участь в обороні України. Збройні сили воюють безпосередньо, для того, щоб воювати. У них є для цього Міністерство оборони., яке відповідно реагує на наші запити і займається задоволенням наших потреб. В тому числі й людських в такому випадку”, — наголосив Залужний. 

Чи зможе Україна покрити потребу в військовослужбовцях? 

Щоб не допомагати ворогу, Валерій Залужний не став називати точну кількість чоловіків, яких необхідно призвати на військову службу. Водночас наголосив, що знає про заявлені об’єми мобілізації в рф. 

“І повірте мені, я абсолютно впевнений, російська федерація їх змінить. Тому я б все ж таки не виносив на загал обговорення таких цифр. Хочу єдине підтвердити про те, що формується цифра саме така, з урахуванням в тому числі і завдання, яке буде виконуватися у наступному році”, — акцентував він.

Втім, це не означає, що пів мільйона громадян відправлять на фронт вже завтра. Необхідну цифру розіб’ють на певні періоди. Тобто, хтось приєднається до лав ЗСУ у січні 2024 року, а хтось — навіть у грудні. По такій схемі працювали й у 2023 році. Тож, у новому році не буде нічого особливого. 

“Що стосується, чи зможемо ми знайти (необхідну кількість громадян — ред.). Ну дивіться, ми Збройні сили України, ми не можемо жодним чином втручатися в життя цивільних людей. Не зважаючи на те, що ми працюємо в умовах воєнного стану, та маємо достатньо прав. Але знову ж таки, дивитися про те, чи зможемо ми знайти, я гадаю, що Уряд впорається з цією задачею. Саме для цього вони й призначені”, — відповів головнокомандувач ЗСУ.   

Демобілізація зі ЗСУ

Також на пресконференції зачепили тему демобілізації. Валерій Залужний сказав, його позиція дуже проста. Та нагадав, що в країні йде війна, яка розвивається за своїм законом. Та все, що відбувається на ній, залежить від дій нашого противника. Також він розуміє та знає, що наші бійці знаходяться на фронті у надскладних та дуже важких умовах. Саме завдяки їх кропіткій праці, ми можемо зараз спокійно спілкуватися. Тому він би хотів, щоб люди, які йдуть до війська або вже служать, чітко розуміли скільки їм необхідно буде воювати. 

“Разом з Міністерством оборони ми погодилися на цифру — 36 місяців. Сподіваючись на два моменти: перше, що не буде загострення на фронті, друге —  найголовніше, що цих людей через 36 місяців буде ким замінити. І ось це вже Уряд, який взявся, скажімо так, реалізувати цей закон. Я думаю, що вони чітко розуміють, які у нашій держави можливості. Я сподіваюся на те, що все ж таки через 36 місяців ми впораємося із завданням для того, щоб замінити тих людей, які дійсно в над складних умовах, виконують свою роботу”, — поділився він.

Окрім того, головнокомандувач ЗСУ погоджується, що після демобілізації воїнам необхідний час на відпочинок. Тому вони погодилися із напрацюванням Міністерства оборони про те, що це має бути саме та цифра, яка там є. 

“Ми з цим погодились. І звісно я за те, щоб це все відбулось. Але знову ж таки, хотів би зауважити про те, що це та норма, яка скажімо так, не зовсім реальна в тих умовах, в яких ми знаходимося. Але нам залишається сподіватися на те, що все ж таки інтенсивність боїв не збільшиться і ми зможемо зробити заміну цих людей, яких ми плануємо замінити через 36 місяців”, — сказав Залужний. 

За ці 36 місяців буде достатньо часу, щоб підготувати людський ресурс, який буде необхідний для заміни. Та важливо, щоб це не вплинуло на той стан, на якому зараз все знаходиться.     

“Звісно, ми це розуміємо, але й Уряд має розуміти те, що якщо ми ведемо мову про 36 місяців демобілізацію, то імовірніше за все, розпочати цей процес потрібно буде в призові людей і підготовці вже у наступному році. Для того, щоб у 2025 році можна було здійснити демобілізацію”, — наголосив Валерій.  

Чи має ротація відбуватися через пів року бойових дій 

За словами Залужного, норма у 6 місяців дуже цікава. Та ми не можемо прогнозувати, що ротація буде через 6 місяців, 5 місяців або 3 місяці. 

“Ситуація буває абсолютно різна, повірте мені. І знову ж таки, якщо люди, які пропонують через 6 місяців проводити ротацію, вони мають розуміти тоді бойовий комплект військ, який необхідно збільшувати хоча б у два рази. І яка це на виході буде сума, яка необхідна буде для того, щоб через пів року замінити цих людей на бойових позиціях. А якщо ситуація зміниться, якщо противник буде атакувати з не атакованих ділянок, що тоді робити в таких ситуаціях? Тому люди мають відпочивати. Я вимагаю від командирів на містах, щоб вони робили все можливе і не можливе для того, щоб здійснювати ротацію в підрозділі, у межах військової частини. Але законодавчо прописувати, що ми будемо рухатися ось таким ось чином, повірте мойому 30-річному досвіду служби в ЗСУ та 10 років війни, що це поки що, скажімо так, обман. Який, мабуть, нереальний у нинішніх реаліях”, — підсумував він. 

Раніше ми писали про реакцію дніпрян на новий законопроєкт щодо мобілізації. Також читайте, що Зеленський прокоментував новий законопроєкт про мобілізацію. Писали ми, які обмеження готують для українських чоловіків за ухилення від мобілізації.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube